Skip to main content

Latvijas paviljons no izstādes „World Expo 2010” turpmāk atradīsies Pekinā

Ir noslēgts līgums par Latvijas paviljona izstādē „World Expo 2010” pārdošanu un turpmāk vēja tunelis atradīsies vienā no pasaules lielākajām metropolēm – Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

„No izstādē „World Expo 2010” demonstrētajiem gandrīz 200 valstu paviljoniem, Latvijas vēja tunelis ir viens no retajiem, kas turpinās iedvesmot apmeklētājus, to vidū miljoniem tūristu no visas pasaules. Tā uzstādīšana Pekinā, kur vēja tunelis darbosies ar Latvijas vārdu, ir liels panākums un laba platforma Latvijas biznesa eksportam Ķīnas tirgos. Līdz ar to Latvijas dalība „World Expo 2010” ir nesusi tālejošu ekonomisku efektu,” norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Latvijas paviljonu par 8 miljoniem juaņu iegādājies uzņēmums no Liaoningas provinces. Ņemot vērā, ka izdevumus, kas saistīti ar paviljona nojaukšanu izstādes teritorijā, segs „World Expo 2010” izstādes rīkotāji un paviljona būvnieki, pārdošanas procesā cena uz tehnisko izmaksu rēķina samazināta par 9%.

Lai nodrošinātu Latvijas paviljona pārdošanu par iespējami augstāko cenu, Ekonomikas ministrija šogad rīkoja divas izsoles, kuru rezultātā panākta vienošanās ar paviljona pircēju gan par pirkuma nosacījumiem, gan tā tālāko darbību. Paredzams, ka vēja tunelis Pekinā tiks uzbūvēts jau šogad.

 

„World Expo” ir pasaulē nozīmīgākā izstāde, kurā tiek demonstrēti valstu inovatīvi sasniegumi. 2010.gada izstāde no 1.maija līdz 31.oktobrim norisinājās Šanhajā un izstādes pamattēma bija "Labāka pilsēta, labāka dzīve", kuras ietvaros Latvijas ekspozīcija tika veidota apakštēmas "Zinātnes un tehnoloģiju inovācija pilsētā" kontekstā.

Latvijas paviljonā tika uzstādīts SIA „Aerodium” vertikālā vēja tunelis, kas iedvesmoja vairāk kā 1.5 miljonus paviljona apmeklētāju ar Latvijā radīto inovatīvo Laimes Tehnoloģiju, piesakot Latviju kā tehnoloģiski attīstītu valsti, kas spēj piedāvāt jaunus risinājumus pasaulē.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

Dalies ar ziņu