Skip to main content

Latvijas prioritāte sadarbībā ar Izraēlu – ekonomika

Trešdien, 21. septembrī, Ministru kabinetā uzņemot Izraēlas rūpniecības, tirdzniecības un nodarbinātības ministru Šalomu Simhonu (Shalom Simhon), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra nepieciešamību tālāk attīstīt abu valstu ekonomisko sadarbību. Puses atzina, ka Latvijas – Izraēlas Tirdzniecības kameras atklāšana šī gada novembrī Izraēlā kļūs par dinamisku soli abu valstu ekonomisko attiecību stiprināšanā.

Abas puses pauda gandarījumu par Latvijas – Izraēlas biznesa forumu, kas šodien Rīgā pulcēja abu valstu uzņēmējus. Izraēlas delegācijā pārstāvēti uzņēmēji no tādām nozarēm kā lauksaimniecība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, pārtikas pārstrāde, finanšu un banku sektors, kā arī investīciju fondi.

Š. Simhons izmantoja iespēju, lai premjeru informētu par Izraēlas pozīciju sakarā ar Palestīnas jautājuma aktualizēšanos ANO. V.Dombrovskis pauda atbalstu šī jautājuma risināšanai tiešo sarunu ceļā, lai panāktu ilgtspējīgu mieru un drošību.

Latvijas un Izraēlas ekonomiskā sadarbība:
2010. gadā pirmajā pusgadā Izraēla bija 35.vietā pēc Latvijas preču eksporta un 38. vietā pēc preču importa. Kopējais apgrozījums 2010. gadā ir 25 580 063 miljoni eiro. Galvenās eksporta preces uz Izraēlu ir koksne un tās izstrādājumi, elektriskās iekārtas, optiskās ierīces un aparāti, kā arī pārtikas rūpniecības preces. Savukārt galvenās importa preces no Izraēlas ir elektriskās ierīces, ķīmiskās rūpniecības, tostarp kosmētikas, produkti, kā arī rūpniecības preces. Pēc Lursoft datu bāzes datiem 2011. gada 4. martā Izraēlas investīcijas Latvijas uzņēmumu reģistrētajos pamatkapitālos sastādīja 3,37 miljonus latu (41. vieta). Savukārt Uzņēmumu reģistrā reģistrēti 235 Izraēlas investori.

Foto no tikšanās

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865/+371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu