Skip to main content

Latvijas sabiedrības vairākums atbalsta Stambulas konvencijas ratificēšanu

Sabiedrībā vērojams pieaugošs atbalsts Eiropas Padomes Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu ratificēšanai, liecina socioloģisko un tirgus pētījumu uzņēmuma “Berg Research” veiktais pētījums.

Šī gada maijā veiktajā aptaujā kopumā 71% aptaujāto pauda atbalstu konvencijas ratificēšanai, savukārt jūnijā tās pieņemšanu atbalstīja jau 73% Latvijas pilsoņi.

“Berg Research” vadītāja, socioloģe Ilze Rozenberga: “Analizējot datus Saeimā pārstāvēto politisko partiju atbalstītāju griezumā, var secināt, ka visu politisko spēku vēlētāju vairākums atbalsta konvencijas ratificēšanu. Vienlaikus redzams, ka atbalsts atšķiras amplitūdā no 51% līdz 91% dažādu partiju elektorātā. Tāpat, raugoties uz atbalsta līmeni dzimumu griezumā, vērojams augsts atbalsts konvencijai gan vīriešu, gan sieviešu vidū, proti, 78% sieviešu un 69% vīriešu pauda atbalstu konvencijas ratificēšanai. Ierosinājumam par Stambulas konvencijas ratificēšanu lielākais atbalsts ir vecuma grupā no 18 līdz 34 gadiem – 83%, bet skeptiskāki pret šo ierosinājumu ir vecākā gada gājuma cilvēki pēc 75 gadiem, bet arī šajā respondentu grupā atbalsts sasniedz 51%.

Labklājības ministre, VIENOTĪBA valdes locekle Evika Siliņa: “Sabiedrībā atbalsts un pieprasījums Stambulas konvencijas ratificēšanai kopš gada sākuma ir strauji audzis. Jēkabpils traģēdija ir izgaismojusi sistēmas nespēju nodrošināt tiesas piespriesto drošības līdzekļu izpildi. Diemžēl esam palikuši to sešu valstu vidū, kas konvenciju vēl nav ratificējušas, taču šobrīd arī Čehijas valdība ar šo strauji virzās uz priekšu. Mēs Stambulas konvenciju vēlamies ratificēt ar pievienotu deklarāciju, kas būtu saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi. Gribu atgādināt, ka Latvijā katra trešā sieviete ir cietusi no fiziskas vai seksuālas vardarbības, tāpēc katrs solis, ko ejam, lai mazinātu vardarbību pret sievieti un ģimenēm, ir ļoti vajadzīgs.”

Politiskajiem spēkiem piešķirtā valsts finansējuma ietvaros ir iespēja izmantot līdzekļus pētniecības darbiem un aptaujām, kā arī izzināt sabiedrības viedokli valstiski svarīgos jautājumos. Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA regulāri analizē iedzīvotāju attieksmi pret dažādām aktuālām tēmām un seko līdzi tam, vai un kā noteiktā jautājumā mainās sabiedrības viedoklis.

“Berg Research” veica kvantitatīvu pētījumu, tiešsaistē aptaujājot kopumā 804 Latvijas pilsoņus, laika posmā no 15. jūnija līdz 19. jūnijam, ievērojot statistiski reprezentatīvu pilsoņu sadalījumu pēc dzimuma, tautības, vecuma un dzīves vietas un vēlēšanu apgabala.

————–

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido piecas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils  reģionālā partija” , savukārt ar “Latgales partiju” apvienībai ir ilgstoša sadarbība kā pašvaldību, tā Saeimas darbā. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Dalies ar ziņu