Skip to main content

Latvijas un Austrijas ārlietu ministri Vīnē paraksta līgumu par savstarpēju pārstāvību Šengenas vīzu izsniegšanā

18.maijā Vīnē ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Austrijas vicekancleru un ārlietu ministru Mihaelu Špindelegeru.

Divpusējās darba vizītes ietvaros abas puses novērtēja Latvijas un Austrijas divpusējās attiecības un to padziļināšanas perspektīvas ekonomikā, politikā, kultūrā un izglītībā. Tika pārspriesti abām valstīm un visai Eiropai būtiski jautājumi – attiecības ar Austrumu partnerības valstīm un Krieviju, ES Kopējās energopolitikas attīstība, Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) aspekti, makroreģionālās stratēģijas Eiropā, nākamā ES Finansu perspektīva pēc 2013. gada.

Ministrs īpaši aicināja atbalstīt Latvijas pozīciju par taisnīgu līdzekļu sadalījumu mūsu valstij tik svarīgajā KPL un kohēzijas politikā nākamās Finanšu perspektīvas kontekstā. Tika skarts arī Latvijas un Austrijas savstarpējā atbalsta starptautiskajās organizācijās jautājums.

Kā vēl viens pozitīvs notikumus Latvijas- Austrijas divpusējo attiecību kontekstā ir darba vizītes ietvaros abu valstu ārlietu ministru parakstītais divpusējais līgums par savstarpējo pārstāvību konsulārajā jomā. Līgums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu un Austrija no šodienas (18. maija) pārstāvēs Latviju Šengenas vīzu izsniegšanā Etiopijā, Austrālijā, Venecuēlā un Malaizijā, kur mūsu valstij nav savu vēstniecību vai konsulātu.

Šodien Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis savas vizītes Austrijā ietvaros arī uzstājās Vīnes Diplomātiskajā akadēmijā, kura ir dibināta 18. gadsimtā un ir vecākā šāda veida mācību un pētniecības iestāde pasaulē. Pēc Latvijas ārpolitikas prioritāšu ieskicēšanas aktuālajā Eiropas un globālajā kontekstā, Ģ. V. Kristovskis piedalījās Apaļā galda diskusijā ar prominentiem austriešu pētniecisko institūtu un domnīcu, Ārlietu ministrijas, Aizsardzības akadēmijas un Saimniecības kameras pārstāvjiem. Diskusiju vadīja Austrijas bijušais aizsardzības ministrs Verners Faslabends (Werner Fasslabend), kurš tagad ir Austrijas Eiropas un drošības politikas institūta un Tautas partijas Politiskās akadēmijas prezidents. Apaļā galda ietvaros padziļināti tika apspriesti Eiropas kaimiņu politikas, ES Austrumu partnerības, attiecību ar Krieviju, Eiropas drošības un aizsardzības politikas aspekti, kā arī starptautiskās aktualitātes. Diskusija noritēja neformālā gaisotnē ar nepārprotamu ieinteresētību par Latvijas viedokli. Diskusijas noslēgumā V.Faslabends izteica publisku ielūgumu Ģ. V. Kristovskim vēlreiz piedalīties šāda veida diskusijā Vīnē.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu