Skip to main content

Latvijas un Azerbaidžānas ārlietu ministri pauž atzinību par abu valstu sadarbību

17. janvārī Azerbaidžānas Republikas prezidenta Ilhama Alijeva oficiālās vizītes ietvaros notika Latvijas ārlietu ministra Ģirta Valda Kristovska tikšanās ar Azerbaidžānas ārlietu ministru Elmaru Mamadjarovu. Ministri pauda atzinību abu valstu līdzšinējo sadarbību, tai skaitā – aktīvo politisko dialogu, kas ir stimuls arī ekonomiskās sadarbības veicināšanai.

Sarunā Ģ. V. Kristovskis izteica atbalstu Azerbaidžānas uz Eiropas integrāciju vērstajam reformu kursam un aicināja vēl aktīvāk izmantot Austrumu Partnerības iespējas. Ārlietu ministrs pateicās savam Azerbaidžānas kolēģim par uzaicinājumu vizītē apmeklēt Baku. Ministrs pauda pārliecību, ka martā paredzētās Ārlietu ministriju konsultācijas politisko direktoru līmenī turpinās iedibināto dialogu. „Latvija ir ieinteresēta arī turpmāk dalīties savās zināšanās ES reformu ieviešanā Azerbaidžānā,” uzsvēra ministrs.

Puses apsprieda abu valstu ekonomiskās sadarbības iespējas, piemēram, pārtikas rūpniecībā, IT&T, kā arī infrastruktūras attīstības jomā. Ministri bija vienisprātis, ka ekonomiskā sadarbība ir ieguldījums arī reģiona kopējā drošībā.

Sarunā ministri pozitīvi novērtēja Eiropas Komisijas prezidenta Barrozo vizīti Azerbaidžānā. Vienlaikus Ģ. V.  Kristovskis uzsvēra Azerbaidžānas kā uzticama un perspektīva partnera lomu enerģētikas piegāžu nodrošināšanā Eiropas Savienībai.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu minsitrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu