Skip to main content

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministru tikšanās laikā pasniegs tulkotāju balvu

2. martā Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tiksies ar savu kolēģi Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Paetu (Urmas Paet), kas Latviju apmeklē darba vizītē. Divpusējās tikšanās laikā ar Latvijas ārlietu ministru ir plānots pārrunāt Latvijas un Igaunijas divpusējās attiecības, tai skaitā ekonomiskās sadarbības stiprināšanu, kā arī ES aktualitātes, sadarbību ar Krieviju un situāciju Baltkrievijā. Sarunas laikā ministri apmainīsies viedokļiem par nesenajiem ASV apmeklējumiem un svarīgākajiem starptautiskajiem notikumiem.

Vizītes ietvaros Igaunijas ārlietu ministrs U. Paets nosauks un apbalvos Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ikgadējās balvas laureātu par labāko latviešu un igauņu literatūras tulkojumu. Balvas mērķis ir sekmēt latviešu – igauņu un igauņu-latviešu tekstu tulkotāju profesionalitāti un aktivitāti daiļliteratūras, kā arī politisko, zinātnisko, vēsturisko, socioloģisko un citu tekstu tulkošanā.

Saskaņā ar konkursa nolikumu šīs balvas pasniegšanu ik gadu pārmaiņus rīko Latvijas un Igaunijas puse. Šogad konkurss notika jau otro reizi. Pirmo balvu pērn martā saņēma latviešu tulkotāja Maima Grīnberga, kas sniegusi būtisku ieguldījumu latviešu un igauņu jaunās paaudzes tuvināšanā, tulkojot igauņu laikmetīgās literatūras darbus bērniem un jauniešiem.

Par ikgadējas Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju tulkotāju balvas izveidi bijušais Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets vienojās 2009. gada 18.februārī Igaunijas ārlietu ministra oficiālās vizītes laikā Latvijā. Idejas iniciatori bija Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums un Igaunijas vēstnieks Latvijā Jāks Jērīts.

Mediju ievērībai!

Latvijas un Igaunijas ārlietu ministru kopīga preses konference notiks pulksten 10.55 ministrijas preses konferenču zālē.
Tulkotāju balvas pasniegšanas ceremonija pulksten 11.10 Ārlietu ministrijas 1. stāva foajē. Dalību lūdzam pieteikt līdz 2. marta pulksten 10 Ārlietu ministrijas preses centrā pa tālruni 67016272 vai e – pastā: [email protected]
 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu