Skip to main content

Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības ministri apmeklēs jaunsargu nodarbību

Piektdien, 6.septembrī, vienas dienas darba vizītē Latvijā ieradīsies Lielbritānijas aizsardzības ministrs Hons Filips Hamonds (RT Hon Philip Hammond).

No plkst.14 līdz plkst.15 Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un H.F.Hamonds Kalnciema vidusskolā, Valgundes pagastā, Jelgavas novadā tiksies ar Rekrutēšanas un jaunsardzes (RJC) centra direktoru Druvi Kleinu, RJC Jaunsardzes departamenta direktoru Ansi Strazdiņu un 502.Kalnciema jaunsargu vienības instruktoru Oskaru Karlu, kā arī apmeklēs nodarbību, kurā jaunsargi pilnveidos prasmes un iemaņas alpīnisma elementos.

Vizītes laikā Latvijas un Lielbritānijas aizsardzības ministrs pārrunās aktuālos NATO un ES dienaskārtības jautājumus un abu valstu sadarbību. Savukārt vizītes noslēgumā H.F.Hamonds plāno dalību Rīgas konferencē.

Lielbritānija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem sadarbības partneriem aizsardzības jomā, kas sniegusi arī būtisku ieguldījumu Latvijas bruņoto spēku atjaunošanā un nostiprināšanā. No šā gada 1.jūlija, Latvijas rota no 2.Zemessardzes novada atrodas dežūrā Lielbritānijas vadītajā Eiropas Savienības kaujas grupā, kuras sastāvā ir arī Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes un Zviedrijas vienības.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām, piektdien, 6.septembrī, no plkst.14 līdz 15 apmeklēt Preses iespēju Kalnciema vidusskolā, Valgundes pagastā, Jelgavas novadā, kā arī klātienē vērot jaunsargu nodarbību, par dalību pasākumā līdz 5.septembra plkst.16 atsūtot pieteikumu uz e-pastu: [email protected]. Nokļūšanai uz preses iespēju plānots autotransports, kas plkst.12:15 no Aizsardzības ministrijas (no Elizabetes ielas) izbrauks uz Kalnciema vidusskolu.

Informāciju sagatavoja:
kapteine Sandra Brāle,
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335067, 29295730
[email protected]

Dalies ar ziņu