Skip to main content

Latviju apmeklē kārtējais EP Lauksaimniecības komitejas deputāts, lai diskutētu par tiešmaksājumu paaugstināšanu zemniekiem

Šodien vakarā vizītē Latvijā pēc Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandras Kalnietes (Vienotība) un Zemkopības ministres Laimdotas Straujumas ielūguma ieradīsies EP Lauksaimniecības komitejas deputāts Mišels Dantēns. No Francijas ievēlētajam deputātam ir atvēlēta svarīga loma Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) veidošanā, jo viņš ir atbildīgs par to KLP reformas sadaļu, kura attiecas uz lauksaimniecības tirgus jautājumiem, tai skaitā piena kvotām un cukura ražošanu. Vizītes laikā Mišels Dantēns apmeklēs vairākas lauku saimniecības, tiksies ar lauksaimniecības ekspertiem un Latvijas zemniekiem. Vizīte noslēgsies svētdien vakarā.

Kalniete: "Es ļoti priecājos, ka Mišels Dantēns ir pieņēmis mūsu ielūgumu apmeklēt Latviju. Viņš ir viens no Lauksaimniecības komitejas ietekmīgākajiem deputātiem, kurš nosaka KLP reformas virzību EP. Dantēns bija viens no EP ziņojuma KLP pēc 2013. gada līdzautoriem, kuru man izdevās pārliecināt, ka Latvijas un Baltijas zemnieki ir pelnījuši taisnīgu KLP reformu, kas, es uzskatu, bija viens no pagrieziena punktiem Lauksaimniecības komitejas diskusijās par šo jautājumu. Dantēns atbalsta tiešmaksājumu izlīdzināšanu Baltijas valstīm, tāpēc viņa vizīte Latvijā ir tik nozīmīga. Viņš ir ievēlēts no Francijas un uztur ļoti ciešas attiecības ar savas valsts valdību lauksaimniecības politikas jautājumu risināšanā. Tieši Vācija kopā ar Franciju būs tās valstis, kurām būs lielākā ietekme pār KLP līdzekļu sadali.”

Francijas deputāts Latvijā ierodas laikā, kad EP ir sākusies priekšlikumu iesniegšana KLP reformas likumdošanas aktiem. 19. Jūnijā EP Lauksaimniecības komitejā pirmo reizi KLP reformas atbildīgais ziņotājs prezentēja sagatavotos grozījumus, kuri paredzēja, ka neviena dalībvalsts par hektāru nesaņem mazāk nekā 65% no vidējā maksājuma lieluma Eiropā. Tas nozīmē, ka Latvijas zemnieki 7 gados saņemtu gandrīz par 270 miljoniem eiro vairāk kā paredz Eiropas Komisijas izstrādātais priekšlikums. Kalniete ir paredzējusi iesniegt grozījumus, kuri paredz, ka neviena dalībvalsts nesaņemtu mazāk kā 80% no vidējā maksājuma lieluma Eiropā par vienu hektāru.

Mišels Dantēns ir ceturtais EP Lauksaimniecības komitejas deputāts, kurš šogad apmeklē Latviju. Jau iepriekš Latvijā ir viesojušies Maireda Maginesa, Džeimss Nikolsons un Elizabete Kēstingera.

Papildus informācija:
Mārtiņš Spravņiks
Parlamentārais asistents
Tālr.: +32476881928
[email protected]

Dalies ar ziņu