Skip to main content

Lemj par papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei

Šodien, 11.jūnijā, Ministru kabineta sēdē atbalstīts rīkojuma projekts par līdzekļu pārdali apropriācijas kārtībā starp Finanšu un Veselības ministrijām, kā rezultātā veselības nozarei tiks novirzīti papildu 7 miljoni latu.

Rindu mazināšanai un pieejamības uzlabošanai ambulatorajiem un stacionārajiem pakalpojumiem plānots novirzīt 1,5 miljonus latu, savukārt infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai ārstniecības iestādēm – 3 miljoni latu.

1,6 miljoni latu plānots novirzīt valsts zāļu kompensācijas sistēmai, lai segtu izdevumu deficītu par kompensējamajiem medikamentiem un medicīnas materiāliem.

Papildu 43 tūkstoši latu paredzēti bērnu reto slimību ārstēšanai, lai nodrošinātu medikamentozo ārstēšanu, ņemot vērā pacientu ķermeņa masas pieaugumu un jaunu pacientu esamību.

Savukārt 789 tūkstoši latu tiks novirzīti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai segtu siltumenerģijas, elektroenerģijas, degvielas iegādes izdevuma pieauguma izmaksas, remonta izmaksas, kā arī norēķinātos par transporta līdzekļu nomu.

Valdība šodien arī atbalstīja līdzekļu pārdali veselības nozares iekšienē, novirzot 463 tūkstošus latu no Nacionālā veselības dienesta un Zāļu valsts aģentūras neizmantoto 2012.gada ieņēmumu par sniegtajiem maksas pakalpojumiem atlikuma deficīta segšanai valsts zāļu kompensācijas sistēmā.

Tāpat no Zāļu valsts aģentūras neizmantoto ieņēmumu par 2012.gadā sniegtajiem maksas pakalpojumiem atlikuma 428 tūkstoši latu novirzīti Valsts sporta medicīnas centram, Valsts asinsdonoru centram, Tiesu medicīnas ekspertīžu centram un Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejam nepieciešamā aprīkojuma iegādei un remontdarbu veikšanai, kā arī Ludzas slimnīcas valsts galvotā aizdevuma saistību segšanai.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu