Skip to main content
Lībiņa-Egnere: Latvijā ir jāpieņem faktiskās kopdzīves regulējums – jo ātrāk

Lībiņa-Egnere: Latvijā ir jāpieņem faktiskās kopdzīves regulējums – jo ātrāk, jo labāk

VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedre un partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA vēlēšanu saraksta līdere Vidzemē Inese Lībiņa- Egnere uzskata, ka Latvijā ir jāpieņem faktiskās kopdzīves regulējums, lai ar likumu regulētu attiecības starp laulībā nereģistrētām personām, tostarp arī amatpersonām. Tas arī paredzēts JAUNĀS VIENOTĪBAS vēlēšanu programmā.

Saistībā ar faktiskās kopdzīves regulējuma neesamību šodien I.Lībiņa-Egnere ir iesniegusi priekšlikumu Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā izskatāmajam likumprojektam “Grozījumi Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, ka pienākums amatpersonām deklarācijā iekļaut nelaulātas personas, ar kuru valsts amatpersona dzīvo kopā un ar kuru tai ir kopīga saimniecība, stājas spēkā tikai tad, kad ir pieņemts faktiskās kopdzīves regulējums.

 

“Es uzskatu, ka ir nedemokrātiski uzlikt par pienākumu cilvēkiem deklarēt savu nelaulāto kopdzīves partneri, kamēr valsts kategoriski neļauj cilvēkiem savu kopdzīvi reģistrēt nelaulājoties,” uzsver I.Lībiņa-Egnere.

 

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās VIENOTĪBAS Saeimas frakcija ir iesniegusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” par būtiski stingrākiem noteikumiem valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanai, tostarp priekšlikumu, kas paredz, ka amatpersonām deklarācijā ir jāiekļauj nelaulātas personas, ar kuru valsts amatpersona dzīvo kopā un ar kuru tai ir kopīga saimniecība.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu