Skip to main content

Lieģis lasīs lekciju par Latvijas aizsardzības prioritātēm un starptautisko drošību

28.septembrī Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Imants Lieģis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē uzstāsies ar publisko lekciju „Latvija un starptautiskā drošība”, kuru apmeklēs gan Politikas zinātnes maģistrantūras studenti, gan citi interesenti.

„Lai jaunieši izprastu aizsardzības nozares procesus un to nozīmi Latvijas un pasaules politikā, nepieciešams viņus iepazīstināt ar jaunajiem aizsardzības jomas izaicinājumiem, izskaidrot pieņemtos lēmumus un aicināt uz diskusiju,” uzskata Lieģis.

Lieģis iepazīstinās studentus ar Latvijas aizsardzības politikas prioritātēm –starptautiskās militārās mācības kopā ar sabiedrotajiem, aizsardzības spēju pilnveidošana, dalība starptautiskajās operācijās. Ministrs argumentēs, kāpēc Latvijai tik nozīmīga ir dalība ISAF operācijā Afganistānā, cik daudz sasnieguši mūsu karavīri, apmācot afgāņu armiju, un kāds ir Latvijas ieguvums no nemilitāro kravu tranzīta uz Afganistānu.

Aizsardzības ministrs informēs klausītājus par Latvijas lielākajiem ieguvumiem pēc integrācijas NATO, kā arī par Eiropas drošības politikas aktualitātēm – Eiropas Savienības ciešāku sadarbību ar NATO un jaunumiem Kopējās drošības un aizsardzības politikā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu