Liepājas nodaļa iesniedz priekšlikumus pašvaldībai pilsētas kultūras pasākumu organizēšanā un pilsētvides labiekārtošanā
VIENOTĪBAS Liepājas nodaļas Kultūras un Izglītības darba grupa š.g. decembrī Liepājas pilsētas Domē ir iesniegusi vēstuli ar aicinājumu veidot jaunus inovatīvus pasākumus pilsētā, tostarp pilsētvides sakārtošanā, palielinot sabiedrības līdzdalību projektu realizēšanā:
1. Tūrisma sezonas periodā, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojam, izveidot tūrisma informāciju punktus pilsētas lielākos tirdzniecības centros, kā arī pie pilsētas robežas izveidot norādes, kur pilsētā pieejama informācija tūristiem (adrese un GPS koordinātes).
No februāra līdz martam, pilsētas dzimšanas dienas ietvaros, organizēt pasākumu „Mirdzi Liepāja” , kas būtu līdzvērtīgs notikums pasākumam „Staro Rīga”.
Vasaras saulgriežu gadatirgu rīkot Annas tirgū, Jaunliepājā, veicinot tikai mājražotāju dalību tirdzniecībā, kā arī izklaides un kultūras pasākumus. Piesaistot Liepājas muzeja speciālistus veidot vēsturisku liecību tematiskos vakarus pirmssvētku nedēļā, tādejadi veicinot liepājniekos interesi par savas pilsētas vēsturi konkrētā pilsētvides teritorijā.
Maija mēnesī rīkoto ziedu tirdzniecību pie Latviešu Biedrības nama pārcelt uz Raiņa vai Jūrmalas parku, kura ietvaros veidot akciju „Ziedošais/-ie parks/-i Liepājā”, lai ikvienam pilsētas iedzīvotājam vai viesim būtu iespēja piedalīties parka/-u apzaļumošanas pasākumā/-os (kā apzaļumošanas komponenti nosakot ziedu stādīšanu speciālistu uzraudzībā, jo Liepājas parkos ir novērojams pietiekams koku daudzums).
Rīkot pilsētas sakopšanas talkas pavasarī un rudenī, veicinot pilsētvides sakārtošanu arī pirms valsts svētkiem novembrī.
Atbalstīt mazākumtautību nevalstisko organizāciju pasākumus, katru gadu, reizi ceturksnī, piešķirot vienreizēju finansējumu pasākumu organizēšanai (gadā kopumā finansējot 4 mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, piem., izveidojot kvotu principu), izslēdzot subjektīvu pieeju biedrību organizēto pasākumu finansēšanā.
Pilsētas vēsturiskos objektos – parkos, skvēros, tirgus laukumos, pie baznīcām, sadarbībā ar uzņēmējiem, NVO u.c. brīvprātīgiem, izveidot informatīvos stendus par noteikta objekta vēsturi.
Sadarbībā ar vēsturniekiem un arhitektiem veicināt izstādes izveidošanu „Liepāja – Baltijas kurortoloģijas pērle”.
Septembra pirmajā sestdienā rīkot ģimenes dienu Liepājā „Iepazīsti savu pilsētu” ar orientēšanās stafetēm (pārvietošanās ar kājām, velosipēdiem, tramvaju, autobusu), veicinot pilsētvides apzināšanu un ģimeņu saliedētību.
Pamatojums:
1. 2013. gada 22. augusta lēmums „Liepājas attīstības pamatnostādnes 2013. – 2017.gadam”, kurā pausts, ka:
1.1. „ … . Tāpat paredzēts turpināt darbu, lai pilnveidotu Liepāju kā festivālu, koncertu un kultūras pilsētu, rūpēties par kultūras mantojuma saglabāšanu un pieejamību.”
1.2. „Būtiski uzdevumi paredzēti arī vides un pilsētas labiekārtošanas jomā, kas ietver apņemšanos labiekārtot gan pilsētas parkus un zaļās zonas…, gan arī veicināt ziedu kompozīciju un mazo arhitektonisko formu plašāku izmantošanu pilsētā.”
2. Ņemot vērā, ka Rīga ir starptautiska mēroga kultūras pasākumu norises vieta, un 2014. gadā tā kļūs par kultūras epicentru Eiropā, kurā notiks vairāki simti īpašu pasākumu – kultūra visplašākajā nozīmē 365 dienas gadā ar jaunu izpratni par kultūru kā pozitīvu pārmaiņu spēku cilvēku dzīvē, atcerēsimies, ka Liepāja 1919. gada 6. janvārī (īslaicīgi) kļuva par Latvijas galvaspilsētu.
Informāciju sagatavoja:
Vienotības Liepājas nodaļas
Kultūras un Izglītības darba grupa
Tālr: 29426015
[email protected]