Skip to main content

LM apbalvos ģimenēm draudzīgos komersantus

Otrdien, 12. septembrī, labklājības ministre Ilze Viņķele diviem uzņēmumiem pasniegs apliecības par politikas un pakalpojumu draudzīgumu bērniem un ģimenēm. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks plkst. 12:00 Labklājības ministrijā (LM).

Abi apbalvojumam izvirzītie uzņēmumi saņems īpašu apliecību un uzlīmi, kas apstiprina, ka šajos uzņēmumos īsteno ģimenei draudzīgu politiku. Tāpat uzņēmumi iegūs tiesības Ģimenei draudzīga komersanta statusa logotipu divus gadus izmantot savā interneta vietnē, plašsaziņas līdzekļos un darba sludinājumos.

Statusu LM piešķir uzņēmumiem, kas īsteno ģimenei draudzīgu politiku gan savā komercsabiedrībā, gan plašākas sabiedrības kontekstā, piemēram, sniedzot pakalpojumus un nodrošinot ģimenēm ar bērniem pieejamu vidi. Viens no kritērijiem statusa piešķiršanai ir uzņēmuma efektīvas darba un ģimenes dzīves saskaņošanas politikas īstenošana, piemēram, nodrošinot attālinātā darba iespējas, elastīgu darba laiku.

Tāpat vērtē arī nodarbināto veselības aizsardzību darba vietā, uzņēmuma telpu un aprīkojuma atbilstību bērna vajadzībām, uz klientu vērstu pakalpojumu sniegšanu, atbalsta nodrošināšanu bērniem un ģimenēm veltītiem pasākumiem, iesaistīšanos labdarībā. Ne mazāk būtiskas ir rūpes par klientiem. Kopumā tas veicina uzņēmuma sociālās atbildības politikas īstenošanu, ko īpaši atzīst starptautiskajos tirgos.

Atgādinām, ka 2012. gada maijā šādu ģimenei draudzīga komersanta statusu jau saņēma 11 uzņēmumi. Divi uzņēmumi, ko apbalvos 12. septembrī, ir ģimenei draudzīga uzņēmuma statusa ieguvēji arī iepriekšējos gados. Viņi izvērtējumam pieteikušies vēlāk, atbilstoši iepriekš iegūtā statusa beigu termiņam.

Savukārt 2011. gadā kopumā šādu statusu saņēma 12 uzņēmumi. Pirmoreiz konkurss „Ģimenei draudzīgs komersants" norisinājās 2007. gadā. Īstenojot ES politiku par darba un ģimenes dzīves apvienošanu, to aizsāka Bērnu un ģimenes lietu ministrija.

Pašlaik uzņēmumus, kuri ieguvuši Ģimenei draudzīga komersanta statusu, apzina un izvērtē sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā integrējot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu