Skip to main content

Lūdz pārbaudīt Rīgas namu pārvaldnieks darbinieku ietekmēšanu balsot par Saskaņas centru

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcija vērsusies ar iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu pārbaudīt izskanējušās ziņas par “Rīgas namu pārvaldnieks” darbinieku tendenciozo aģitēšanu balsot par Saskaņas centru, kas ir tiešs administratīvo resursu izmantošanas gadījums.

Deputāti uzskata, ka šī rīcība ir mēģinājums ietekmēt vēlēšanu rezultātus ar nepieņemamām un cilvēkus pazemojošām metodēm. Tas neatbilst demokrātiskas valsts principiem un godīgai vēlēšanu norisei.

“Nav pieņemams, ka cilvēkiem tiek izteikti mājieni vai pat draudi pazaudēt darbu, ja tie nebalsos par Saskaņas centru. Ja šī informācija atbilst patiesībai, tas tikai parāda, ko Saskaņas centrs saprot ar demokrātiju un katra indivīda tiesībām izdarīt neatkarīgu izvēli. Ir jāpārbauda un jābūt drošiem, ka šāda, Krievijai tik tuva prakse Latvijas politiskajā kultūrā netiks ievazāta,“ informē Olafs Pulks, partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs.

Jau vēstīts, ka Sabiedrisko pakalpojumu un transporta arodbiedrība (LAKRS) paudusi bažas par Rīgas domes uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" darbinieku tendenciozo aģitēšanu vēlēšanās balsot par apvienību Saskaņas centrs.

Arodbiedrība norādījusi, ka uzņēmuma meistariem jāapzvana darbinieki, sarakstos atzīmējot ar "plusiņu", ja darbinieks apsola balsot par Saskaņas centru, savukārt ar "mīnusu", ja – nē. Papildu "plusi" sarakstam tiekot pievienoti, ja tiek apsolīts, ka arī ģimenes locekļi balsos par Ušakova vadīto Saskaņas centru.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

 

Dalies ar ziņu