Skip to main content

Lūdzam prezidentu strīdīgos Kredītiestāžu likuma grozījumus nodot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai

Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu nodot vakar, 8.jūnijā, Saeimas plenārsēdē pieņemto likumu “Grozījumi “Grozījumi Kredītiestāžu likumā”” Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Saeima, balsojot par likumprojektu 3.lasījumā, daļēji atbalstījusi deputāta Imanta Parādnieka (NA) priekšlikumu papildināt likumu ar jaunu specifisku ierobežojumu personai, kas var tikt iecelta par kredītiestādes likvidatoru un administratoru, nosakot, ka par kredītiestādes likvidatoru un administratoru nevar iecelt personu, kura pēdējo divu gadu laikā pirms iecelšanas dienas bijusi pilnvarojuma līguma attiecībās ar kredītiestādes kreditoru tā tiesiskajās attiecībās ar kredītiestādi.

VIENOTĪBAS pārstāvji pieļauj, ka minētie grozījumi saistāmi ar 19.jūnijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā skatāmo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pieteikumu par Ilmāra Krūma atcelšanu no AS “Trasta komercbanka” administratora pienākuma pildīšanas. Krūms saskaņā ar publiskajā telpā izskanējušo informāciju ticis atzīts par aizdomās turēto personu ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

 

Saeimas pieņemtie Kredītiestāžu likuma grozījumi raisa bažas, ka to mērķis nav kredītiestāžu likvidācijas procesa uzlabošana, bet tieši šī konkrētā maksātnespējas procesa ietekmēšana, vēstulē prezidentam norāda VIENOTĪBAS pārstāvji.

 

FKTK uzsākusi procedūru jauna administratora iecelšanai, tādēļ izmaiņas normatīvajos aktos, kas ir tieši attiecināmas uz šo procedūru un var ietekmēt minētās bankas likvidācijas procesu, uzskatāmas par politisku iejaukšanos konkrētā maksātnespējas procesā.

 

Uzskatām, ka par to, kurš tiek iecelts par turpmāko maksātnespējīgās bankas administratoru, ir jālemj tiesai, nevis Saeimas deputātiem, vēstulē pauž VIENOTĪBA.

 

Šāds Saeimas lēmums grauj sabiedrības uzticēšanos parlamentam un valsts varai kopumā, kā arī vairo bažas par Saeimā valdošo tiesisko un politisko nihilismu un pārliecību, ka likumdevējs ir tiesīgs iejaukties un ietekmēt FKTK un tiesu varas kompetencē esošus lēmumus, pauž VIENOTĪBA.

Lai novērstu trūkumus likuma saturā, kā arī, lai izvairītos no konkrētā maksātnespējas procesa ietekmēšanas un Saeimas komisijā kvalitatīvā diskusijā lemtu par Kredītiestāžu likumā noteikto kredītiestādes likvidācijas procesa uzlabošanu, VIENOTĪBA lūgusi prezidentu izmantot savas Latvijas Republikas Satversmes 71.pantā paredzētās tiesības un nodot strīdīgo likumu otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.

Dalies ar ziņu