Skip to main content

Mājokļu un vides komitejā skatīs “lietus nodokļa” piemērošanu un balkona nobrukšanu Rīgā

2016.gad 9.jūnijā plkst. 9:00 notiks Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā pēc VIENOTĪBAS deputāta Nila Josta pieprasījuma tiks skatīts SIA "Rīgas ūdens" lēmums piemērot maksu par nokrišņu ūdens aizvadīšanu no īpašumiem, kuros nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas. Uz sēdi ir aicināta "Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa.

Rīgā par notekūdeņu aizvadīšanu ir atbildīgi "Rīgas ūdens" un Rīgas domes Satiksmes departaments. "Rīgas ūdens" atbildības laukā esošajās teritorijās, kā pilsētas centrā, Āgenskalnā un Čiekurkalnā maksa tiks piemērota, savukārt Satiksmes departamenta pārziņā esošajā teritorijā ne. Tiesībsargs Juris Jansons vērtē, ka no tiesiskās vienlīdzības principa raugoties, ir konstatējama atšķirīga attieksme.

Mājokļu un vides komitejas sēdē tiks izskatīts arī jautājums par balkona nobrukuma iemeslu 28.maijā Patversmes ielā 22. Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputāts Valdis Gavars ir pieprasījis izsaukt uz Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdi Rīgas namu pārvaldnieka valdes locekļus un Rīgas būvvaldes vadītāju.

Līdzīgs balkona nobrukuma gadījums bija jau 2013.gadā Dzirciena ielā 39. Kopš 2015.gada sākuma Rīgā pilnībā ir sabrukušas divas, bet daļēji sabrukušas astoņas Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekotās ēkas. Divdesmit trīs mājas ir kritiskā stāvoklī.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas domes Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu