Skip to main content

Mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī samazinās

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem ir samazinājies par 1,7%, tādejādi izlīdzinot mēreno izaugsmes tendenci pēc straujā apgrozījuma pieauguma, kas bija novērojams septembrī. Nepārtikas precēm mazumtirdzniecības apgrozījums ir sarucis par 2,4%, bet pārtikas preču mazumtirdzniecības apjomu samazinājums bijis 0,3%.

Pēdējā pusgada laikā ir vērojams stabils mazumtirdzniecības apjomu pieaugums, ar īslaicīgām novirzēm no vidējā līmeņa, sešu mēnešu periodā kopā palielinoties par 1,4%. Šo tendenci atspoguļo arī konfidences rādītāji par mājsaimniecību finansiālo stāvokli, kas jau sešus mēnešus uzrāda izteiktu uzlabojuma tendenci. Šā gada septembrī bija neparedzēti spēcīgs mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījuma kāpums, kas oktobrī izvērsās kā korekcija uz vidējo tendenci. Pēdējā pusgada tendences nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījumam uzrāda 1,8% kāpumu, savukārt pārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi dotajā periodā saruka par 0,2.

Mazumtirdzniecības apgrozījums 2010. gada oktobrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, pieauga par 4,9%. Nepārtikas precēm mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 7,6%, bet pārtikas precēm apgrozījums saruka – par 0,4%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījuma pieaugumu turpmāk stimulēs pakāpeniskais nodarbinātības rādītāju uzlabojums un vidējā algu līmeņa kāpums. Inflācijas gaidas turas augstā līmenī, tas var radīt papildus spiedienu uz patēriņa pieaugumu turpmākajos mēnešos.
 

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

Dalies ar ziņu