Skip to main content

Mazumtirdzniecības nozare turpina stabili augt

Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada jūnijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūniju, ir uzlabojies par 4,6%, turpinot augt ar samērā spēcīgiem pieauguma tempiem, neraugoties uz to, ka mēneša griezumā apgrozījums ir nedaudz nokrities un salīdzinājumā ar maiju bijis par 0,8% zemāks. Pārtikas preču apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūniju, pieauga par 2,7%, nepārtikas preču apgrozījums (neieskaitot degvielu) kāpa par 5,9%, bet degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 8,5 procentiem.

Spēcīgāks privātais patēriņš, kas izriet no mazumtirdzniecības apgrozījuma rādītājiem, ļauj kompensēt negatīvo ietekmi no vājākas ārējās vides, tādā veidā noturot Latvijas kā vienas no visātrāk augošajām ekonomikām Eiropas Savienībā pozīciju. Jāatzīmē, ka Finanšu ministrija ir atjaunojusi makroekonomiskās prognozes, šā gada IKP pieaugumu paaugstinot no 4% līdz 4,2%. Viens no būtiskākajiem iemesliem pozitīvam uzlabojumam bija iekšzemes patēriņa kāpums, ko arī apstiprina jaunākie dati par mazumtirdzniecības apgrozījumu.

Viens no svarīgiem nosacījumiem ir pakāpeniska ekonomikas atgūšanās arī pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Kā liecina Eiropas Komisijas publicētie noskaņojuma rādītāji, šis process jau ir sācies, un labāki rezultāti sāk parādīties gan vecajās Eiropas Savienības dalībvalstīs, gan arī perifērijā.

Turpmākajos mēnešos mazumtirdzniecības dinamiku noteiks labāka situācija darba tirgū – pakāpeniski pieaugs nodarbinātība un attiecīgi samazināsies arī bezdarbs, turpināsies arī algu pieaugums, kas vienlaikus ar zemu inflāciju turpinās uzlabot patērētāju pirktspēju. Arī tūrisma sezona šogad ir aktīvāka nekā iepriekšējā gadā. Tāpat patēriņu stimulēs arī drīza eiro ieviešana, jo daļa iedzīvotāju izvēlēsies skaidrās naudas uzkrājumus iztērēt.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu