Skip to main content

Mēs neesam čukčas, Urbanoviča kungs!

Šonedēļ Vienotība sāka tautas aptauju „Izvēlies savu Ministru Prezidentu!”. Sociologu dati liecina, ka Saeimas vēlēšanās var uzvarēt Vienotība vai Saskaņas centrs. Tautas aptaujā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja atbalstīt Vienotības Ministru prezidentu Valdi Dombrovski vai Saskaņas centra premjera kandidātu Jāni Urbanoviču.

Iepazinies ar aptaujas materiāliem, Urbanoviča kungs atļāvās nosaukt Vienotību par ieleni un meli. Diemžēl viņš neizmantoja iespēju atbildēt uz dažiem principiāli svarīgiem njautājumiem par savu un Saskaņas centra līdzšinējo darbību un pozīciju:

1. Vai SC atbalsta turpmāku godprātīgu sadarbību ar Rietumu finanšu institūcijām, kura ir ļāvusi izglābt Latvijas valsti no bankrota? Vai arī SC uzskata, ka no Rietumu partneriem ir jāatsakās un finansējums jāmeklē Krievijā?

2. Vai SC atbalsta Latvijas tautsaimniecības stabilizācijas un izaugsmes plānu, Latvijas ekonomisko drošību eirozonā, vai arī faktiski plāno lata devalvāciju?

3. Vai SC ir gatava apliecināt, ka tai nav ne nodomu, ne plānu pārdot, nodot koncesijā, izīrēt vai citādās „publiskās – privātās partnerības” formās nodot Krievijas uzņēmumiem Latvijas stratēģiskos aktīvus enerģētikas, transporta un informācijas jomās?

4. SC sastāvā esošā Sociālistiskā partija savā programmā skaidri un gaiši prasa „Latvijas izstāšanos no agresīvā militārā NATO bloka, šā bloka militāro bāzu likvidēšanu republikas teritorijā” un „referenduma par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā rezultātu atzīšanu par neleģitīmiem”. Šīs partijas līderi darbojas Saeimā un ir iekļauti SC deputātu kandidātu sarakstā. Kādā veidā šīs personas īstenos savus politiskos mērķus SC frakcijā un ”Urbanoviča valdībā”?

5. Vai SC atbalsta Latvijas drošības stiprināšanu, izvietojot Latvijas teritorijā NATO infrastruktūru?

6. Vai SC atbalsta latviešu valodas kā vienīgās oficiālās valodas saglabāšanu Latvijā?

7. Vai SC atbalsta pilsonības beznosacījumu piešķiršanu visiem Latvijas nepilsoņiem un Latvijas un Krievijas dubultās pilsonības legalizēšanu?

8. Vai SC atbalsta Krievijas gāzes īpatsvara samazināšanu Latvijas enerģētiskajā bilancē?

9. Vai SC atbalsta Latvijas kā nacionālas valsts pastāvēšanu, kurā latviešu valoda ir demokrātiskās līdzdalības un sabiedriskās saziņas valoda, kurā dažādu tautību pilsoņi izjūt un īsteno piederību Latvijas valstij, tās vērtībām, kultūras telpai, kopīgai vēstures apziņai?

10. Vai SC nosoda nacistiskās Vācijas un totalitārās PSRS īstenoto Latvijas Republikas okupāciju un šo režīmu pastrādātos noziegumus?

11. Vai SC un tās politiskās sadarbības organizāciju tīkls nekad nav saņēmis finansējumu no Krievijas valsts struktūrām?

12. Vai Urbanoviča kungs joprojām , tāpat kā 2009. gada maijā, uzskata latviešus par „Eiropas čukčām”?

13. Vai Urbanoviča kungs joprojām uzskata, ka „Dombrovski nolinčos” un „ja Saskaņas centra plāns neizdosies, Latvijā būs Biškeka”?

14. Vai SC aicinājumi uz masu streikiem vēlēšanu priekšvakarā stabilizē situāciju Latvijas ekonomikā un veicina tautsaimniecības izaugsmi?

15. Vai arī turpmāk SC būs visaktīvākais Kargina un Krasovicka lobijs, lai uzkrautu viņu pretlikumīgajos un/vai neveiksmīgos darījumos gūtos zaudējumus visiem Latvijas iedzīvotājiem?

16. Cik Saeimas un pašvaldību vēlēšanās Saskaņas Centra sastāvā ietilpstošo partiju pārstāvji ir bijuši iesaistīti vēlētāju balsu pirkšanā un deputātu kukuļošanā un tikuši aizturēti ar lietiskajiem pierādījumiem?

17. Kuri ir Jāņa Urbanoviča un SC deputātu svarīgākie svētki – 18. novembris vai 9.maijs?

18. SC frakcijā Saeimā 18 deputātu vidū nav nevienas sievietes. Vai SC turpinās šo Latvijas sieviešu faktiskās diskriminācijas politiku?

19. Kā SC īstenos „stratēģisko sadarbību” ar Putina partiju „Vienotā Krievija” saskaņā ar 2009. gada novembrī noslēgto sadarbības līgumu?

20. Vai SC respektēs Satversmes Tiesas 2005. gada 13. maija spriedumu Izglītības likuma lietā?

Latvijas vēlētājiem ir tiesības saņemt skaidras atbildes uz šiem jautājumiem un izvēlēties savu partiju un Ministru prezidentu. Latvieši nav čukčas, Urbanoviča kungs! Mēs spējam izdarīt atbildīgu izvēli.

Dalies ar ziņu