Skip to main content

Ministru kabinetā atvērs grāmatu par Latvijas simboliem un pārvaldību

Otrdien, 3.septembrī, ministri kopā ar Ādažu mākslas un mūzikas skolas bērniem atklās grāmatu „Ciemojamies Ministru kabinetā” par Latvijas simboliem un pārvaldību. Tā izdota Valsts kancelejas īstenotajā izglītojošajā programmā jauniešiem par nacionālām vērtībām, valsts pārvaldību un valdības darbu.

Pasākumu atklās Ministru prezidenta p.i., labklājības ministre Ilze Viņķele, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un piedalīsies citi nozaru ministri kopā ar grāmatas veidotājiem: NVO, pedagogiem, skolēniem un iestāžu ekspertiem. Vienlaikus tiks atklāta arī izstāde ar grāmatas oriģinālajām ilustrācijām, ko veidojuši Ādažu mākslas un mūzikas skolas audzēkņi. Bērnu zīmējumu izstādi valdības namā ikvienam interesentam būs iespējams aplūkot no 3. līdz 30.septembrim.

„Lai veicinātu izpratni par nacionālas valsts vērtībām, simboliem un pārvaldību, programmas ietvaros esam izveidojuši grāmatu “Ciemojamies Ministru kabinetā”. Sākām ar pašiem mazākajiem – pirmskolas, sākumskolas vecuma bērniem. Izveidotā darba burtnīca vienkāršā un ilustrētā veidā skaidro, kas ir valsts nozīmīgākie simboli un kāda ir valsts pārvaldība. Turklāt tā papildināta ar iesaistošiem praktiskiem uzdevumiem, kas veicinās izpratni par valsti,” stāsta Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Grāmatu „Ciemojamies Ministru kabinetā” izstrādāja Valsts kanceleja sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Ādažu mākslas un mūzikas skolu, privāto bērnudārzu “Pasaku valstība”, Ādažu pirmsskolas izglītības iestādi, mākslinieku Aldi Rocēnu un Latvijas Bērnu forumu.

Valsts kancelejas īstenotās programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā.

Pasākums plānots 3.septembrī, plkst. 11.30, Ministru kabinetā, 2.stāvā.

Mediju iespējas: TV un foto iespējas pasākuma laikā, žurnālistu dalība.

Informāciju sagatavoja:
Šarlote Abiļēviča
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālrunis: 28236747, 67082827
[email protected]

Dalies ar ziņu