Skip to main content

Ministru prezidenta tikšanās ar Moldovas vēstnieku

Trešdien, 5. janvārī, Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar jauno Moldovas vēstnieku Latvijā Alekseju Krakanu (Alexei Cracan) viņa iepazīšanās vizītes ietvaros.

Moldovas vēstnieks Latvijā informēja par iekšpolitisko situāciju Moldovā – parlamenta vēlēšanu rezultātiem un proeiropiskās koalīcijas izveidi. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atzina, ka kopš 2009. gada jūlija Moldova ir spērusi nozīmīgus soļus demokrātijas attīstībā, un novēlēja panākt stabilas un ilgtspējīgas valdības izveidi, lai nodrošinātu politisko stabilitāti un turpinātu uzsākto reformu tālāku īstenošanu. Sarunā premjers izteica uzaicinājumu Moldovas premjerministra vizītei Latvijā.

Moldovas vēstnieks A. Krakans personīgi pauda pateicību par Latvijas atbalstu Moldovai. Premjers uzsvēra, ka Moldova ir bijusi un turpina būt arī viena no Latvijas attīstības sadarbības prioritātēm. Kopš 2005. gada īstenoti vairāk nekā 40 attīstības projekti eksportspējas, robežapsardzes, tieslietu, parlamentāras sadarbības, NVO un pašvaldību sadarbības, kā arī citās jomās. Tāpat sarunā Ministru prezidents norādīja uz abu valstu ekonomiskās sadarbības izaugsmes potenciālu.

Amatpersonas pārrunāja ES un Moldovas attiecības. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija atbalsta Moldovas jaunās valdības virzību uz integrāciju Eiropas Savienībā un izteica pārliecību par sekmīgo sarunu gaitu par Asociācijas līgumu un ES – Moldovas vīzu dialoga attīstību.

Tikšanās ietvaros abas puses pārrunāja arī Piedņestras jautājumu.

Tikšanās noslēgumā Ministru prezidents V. Dombrovskis izteica pārliecību par gaidāmo veiksmīgo jaunā Moldovas vēstnieka darbību Latvijā abu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu