Skip to main content

Ministru prezidente aicina piedalīties piemiņas brīdī Salaspils memoriālā

Piektdien, 8.maijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma kopā ar Salaspils pilsētas vadību aicina piedalīties piemiņas brīdī Salaspils memoriālā, lai pieminētu visus, kuri bija ieslodzīti vai nomocīti šajā nometnē II Pasaules kara laikā.

Nacisma sagrāvei un Otrā pasaules kara upuru piemiņai veltītais brīdis notiks Salaspils memoriālā plkst. 12.30. Ministru prezidente uzsver: „70 gadus pēc II Pasaules kara ir svarīgi pieminēt un nekad vairs nepieļaut kara un totalitāro režīmu noziegumus. Mums ir nepieciešams objektīvs stāsts par Salaspils nometni. Tas ir mūsu pienākums pret tās upuriem. Tas ir mūsu pienākums pret nākamajām paaudzēm.”

Pasākumā piedalīsies ministriju, ārvalstu vēstniecību, nacionālo minoritāšu biedrību pārstāvji, kā arī vēsturnieki un Salaspils novada biedrības un organizācijas. Piemiņas brīdī tiks nolikti ziedi un izskanēs aculiecinieku atmiņu fragmenti Salaspils skolēnu lasījumos.

Mediju iespējas: pasākumā plānota mediju dalība. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kuri nokļūšanai uz Salaspils memoriālu vēlas izmantot Valsts kancelejas nodrošināto autobusu, aicināti pieteikties transportam līdz trešdienai, 6.maijam, plkst.16:00, rakstot uz [email protected].

Plašāk par piemiņas pasākumu lasi šeit

Salaspils ir viena no tām vietām Latvijā, kur saglabājies visvairāk liecību par vēstures drūmākajām lappusēm dažādos laika posmos, īpaši – par Otro pasaules karu. Vietā, kur no 1941. līdz 1944.gadam atradās nometne, kurā bija ieslodzīti vairāki tūkstoši cilvēku no visas Eiropas, tagad ir izveidots Salaspils memoriāls.

Vēsturiskā informācija par Salaspils nometni pieejama šeit.

Infografika „Ko pasaulē atzīmē 8. un 9.maijā?”

Plānotie pasākumi saistībā ar 8.-9.maiju skatāmi šeit.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu