Skip to main content

Ministru prezidente ar Gruzijas prezidentu apspriež sadarbības perspektīvas

Ceturtdien, 16.aprīlī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Gruzijas prezidentu Giorgiju Margvelašvili (Giorgi Margvelashvili) viņa oficiālās vizītes ietvaros Latvijā.

Ministru prezidente uzsvēra izcilās abu valstu divpusējās attiecības, īpaši akcentējot sadarbību kultūrā un izglītībā.

„Pašlaik ir jāstrādā pie tā, lai paplašinātu Latvijas – Gruzijas ekonomisko sadarbību, kam ir labs potenciāls attīstīties,” akcentēja L.Straujuma. Ministru prezidente izteica cerību, ka Gruzijas uzņēmēji aktīvi piedalīsies Austrumu partnerības biznesa forumā, kas varētu dot impulsu tālāku kontaktu veidošanai starp abu valstu uzņēmējiem.

L.Straujuma un G.Margvelašvili apsprieda arī gatavošanos Rīgas samitam un atzīmēja tā nozīmīgumu attiecību padziļināšanā starp ES un 6 partnervalstīm – Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu. „Samits būs skaidrs signāls, ka Austrumu partnerība ir ES prioritāte,” piebilda L.Straujuma.

Ministru prezidente augstu novērtēja Gruzijas sasniegumus un līdz šim paveikto reformu procesā, kā arī aicināja saglabāt reformu tempu. Abas puses bija vienisprātis, ka ir jāturpina aktīvi strādāt, lai sasniegtu konkrētus rezultātus tālākā ES – Gruzijas attiecību padziļināšanā, t.sk. attiecībā uz vīzu režīma liberalizāciju.

Papildus informācija:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082922
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu