Skip to main content

Ministru prezidente: Baltijas valstu apņemšanās īstenot enerģētiskās drošības projektus un Rail Baltica ir būtiski reģiona attīstībai un visai Eiropai

FOTO no vizītes

Piektdien, 10.aprīlī, Viļņā (Lietuvā), Baltijas Ministru padomes neformālajā darba sesijā tikās Lietuvas, Latvijas, Igaunijas Ministru prezidenti.

Tikšanās svarīgākie temati bija gatavošanās ES Austrumu Partnerības samitam maijā Rīgā, drošība, enerģētika un transports, Latvijas prezidentūras jautājumi ES Padomē. Ministru prezidente Laimdota Straujuma pateicās Lietuvas premjeram par viesmīlību un apsveica Igaunijas kolēģi Tāvi Reivasu ar jaunās valdības izveidošanu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma informēja Lietuvas premjerministru un Igaunijas premjerministru par Latvijas prezidentūru ES Padomē svarīgākajiem rezultātiem pirmajos trīs mēnešos un vēl plānoto līdz prezidentūras noslēgumam. Baltijas valstu premjeri atzinīgi novērtēja Latvijas prezidentūras līdz šim sasniegto. Igaunijas premjers atzīmēja, ka “mazām valstīm ir jābūt ambiciozām, ar lielu atbildību uzņemoties prezidentūras pienākumus ES Padomē.”

L.Straujuma iepazīstināja ar gaidāmajiem lielākajiem prezidentūras notikumiem Rīgā, tajā skaitā ASEM izglītības un transporta ministru tikšanos, Digitālo asambleju. Liela uzmanība sarunās tika pievērsta Eiropas Savienības Austrumu partnerības samitam Rīgā š.g. 21.-22.maijā, kurās tiks runāts par arvien ciešāku sadarbību ar Ukrainu, Gruziju, Moldovu, Azerbaidžānu, Armēniju, Baltkrieviju un konkrētiem pasākumiem sadarbības veicināšanā.

“Austrumu partnerības samitā būs runa par konkrētu sadarbības plānu ar katru no Austrumu partnerības valstīm, un runa ir gan par cilvēku kontaktu veicināšanu, par vīzu režīma atvieglojumiem, par ekonomisko sadarbību u.c. jomām. Samits būs stingrs Eiropas signāls, ka šāda cieša sadarbība ar valstīm tiks stiprināta un tas ir svarīgi Eiropas nākotnei,” sacīja L.Straujuma.

Runājot par Ukrainu, visi bijām vienisprātis, ka Eiropas vienotība ir jāsaglabā nesatricināma – Minskas vienošanās punkti ir jāizpilda, ne par kādu sankciju atcelšanu pret Krieviju no Eiropas puses citādi nav iespējams runāt.

L.Straujuma uzsvēra nepieciešamību Baltijas valstīm veidot vēl ciešāku sadarbību aizsardzības jomā un ārējās robežas stiprināšanā, tajā skaitā, veicot kopīgus iepirkumus u.c. Ministru prezidente arī atzīmēja vienoto Baltijas valstu nostāju cīņā ar Krievijas propagandu.

Pēc L.Straujumas sacītā, Latvijas prezidentūra ES Padomē pievērš lielu uzmanību Eiropas Enerģētikas savienības izveidošanas jautājumiem, un Latvijai ir būtiski veicināt enerģētikas drošību Baltijas reģionā.

Ministru prezidente preses konferencē pievērsa uzmanību tam, cik būtiska ir visu Baltijas valstu apņemšanās realizēt Rail Baltica projektu: “Tas būs mūsu fiziskais ceļš, kas mūs savienos ar centrālo Eiropu, un tas ir tikpat būtiski, kā turpināt darbu pie dažādu enerģētikas drošības projektu tālākas īstenošanas.”

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu