Skip to main content

Ministru prezidente: katram jaunietim jābūt iespējām sevi īstenot un piepildīt savu dzīves mērķi

Brisele, 2015.gada 3.jūnijs. Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien Briselē Attīstības dienu ietvaros tikās ar jauniešiem, kas ir iesaistīti diskusijās par globālās attīstības jautājumiem nākamajiem 15 gadiem. Pasākuma mērķis – veicināt bērnu un jauniešu iesaisti diskusijās par svarīgākajiem pasaules ekonomikas, politikas, sociālajiem u.c. jautājumiem.

Dalībnieku vidū bija jaunieši no Latvijas, Īrijas, Albānijas, Filipīnām, Zambijas un Libānas. Latviju pārstāvēja Edgars Kozuliņš, Ralfs Grinvalds, Olga Zozule un Mairita Eglīte.

Diskusijā no jauniešu puses tika uzrunāti tādi jautājumi kā izglītības kvalitāte, dzimumu līdztiesība, jauniešu nodarbinātība, vides jautājumi un veselība. Ministru prezidente, sniedzot savu viedokli par šiem jautājumiem, uzsvēra, ka katram cilvēkam šajā pasaulē ir vērtība, tāpēc katra cilvēka tiesībām jābūt vienādām un iespējām līdztiesīgām.

Piemēram, lai katrs jaunietis – meitene vai zēns – varētu cerēt kļūt par valdības vadītāju, strādāt tajā profesijā, ko vēlas, piepildīt sapņus, īstenot talantus. L.Straujuma uzsvēra, ka liels gandarījums satikt tik aktīvus jauniešus no visas pasaules. Un viņa aicināja katru līdzdarboties, lai savās valstīs mainītu stereotipus, lai liktu jauniešu balsij būt sadzirdētai un lai jaunieši apmainītos ar savām zināšanām visā pasaulē.

Noslēgumā Ministru prezidente aicināja diskusijas dalībniekus apmeklēt Latviju.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu