Skip to main content

Ministru prezidente: Latvija konsekventi turpinās stiprināt robežu

Piektdien, 13.martā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, apmeklējot Latvijas austrumu robežu Aizgāršas robežpunktā, uzsvēra – Latvija konsekventi turpinās stiprināt robežu.

Tiekoties ar Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Normundu Garbaru un Aizgāršas robežpunkta robežsargiem, tika pārrunāta aktuālā situācija Latvijas robežjoslas pilnveidošanā, kā arī valsts plāni robežjoslas stiprināšanā, piesaistot gan valsts budžeta, gan Eiropas Savienības finanšu resursus. Pozitīvi tika vērtēta robežsardzes pieaugušā sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un plāni par vēl ciešāku aizsardzības un iekšlietu jomas integrāciju.

L.Straujuma pateicās robežsargiem par veikto darbu robežas apsargāšanā, kas esošo resursu ietvaros veikti atzinīgi. “Jūs darāt visu, kas ir jūsu spēkos, lai valsts robeža būtu drošībā. Liels paldies par jūsu darbu!”

Izmantojot iespēju būt Latgalē, Ministru prezidente šodien Rogovkā ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu pārrunāja topošo Rīcības plānu Latgales izaugsmei, pie kā strādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Pēc L.Straujumas sacītā, šo plānu un tajā nepieciešamos akcentus Ministru prezidente drīzumā pārrunās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu.

Nautrēnu vidusskolā Ministru prezidente turpināja aizsākto sarunu ciklu ar dažādu reģionu skolu pārstāvjiem par skolotāju darba samaksas algu modeli, ko šobrīd izstrādā Izglītības un zinātnes ministrija. Šodien notika tikšanās ar dažādu Latgales reģiona skolu pārstāvjiem. “Es pati gribu uzklausīt skolotāju viedokļus un saprast, kāds būtu labākais iespējamais risinājums,” sacīja L.Straujuma.

FOTO:
Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepazīstas ar Aizgāršas robežsargu nodaļu;
Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepazīstas ar valsts robežas demarkācijas gaitu un plānoto robežjoslas ierīkošanu;
Ministru prezidente Laimdota Straujuma apskata Goliševas Sv.Trijādības pareizticīgo baznīcu;
Ministru prezidente Laimdota Straujuma Nautrēnu vidusskolā piedalās diskusijā par skolotāju algu modeli ar Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestāžu un pašvaldību vadītājiem

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu