Skip to main content

Ministru prezidente: nekas nevar pacelt Latviju augstāk kā izglītots cilvēks

FOTO no konferences

Ceturtdien, 19.februārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalījās izglītības konferencē „Efektīvas augstākās izglītības veidošanas aktuālie izaicinājumi Latvijā”, kurā kopā ar augstskolu pārstāvjiem diskutēja par konkurētspējīgas un starptautiski atzītas izglītības veicināšanu Latvijā.

„Lai veicinātu augstākās izglītības sistēmas kvalitāti un Latvijas pētniecības un inovācijas attīstību ilgtermiņā, ir jāatrod kopīga valoda starp tautsaimniecību un izglītību. Augstu novērtēju līdz šim kvalitatīvo dialogu, kas izveidojies, tiekoties ar augstskolu un tautsaimniecības pārstāvjiem, kā arī zinātniekiem Latvijas Pētniecības un inovāciju stratēģiskajā padomē un aicinu turpināt dalīties ar jaunām idejām,” savā uzrunā uzsvēra Ministru prezidente. L.Straujuma pēc piecu stundu garās sanāksmes sacīja, ka tuvākajā Latvijas Pētniecības un inovāciju stratēģiskajā padomē pievērsīsies visu izteikto jautājumu pārrunāšanai, „lai saprastu, ko varam darīt tūlīt, ko – soli pa solim, bet galvenais izdarīt, neatliekot jautājumus uz tālāku laiku”.

Konferencē Ministru prezidente L.Straujuma, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns, Veselības ministrs Guntis Belēvičs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, augstskolu pārstāvji diskutēja par efektīvu augstskolu pārvaldības modeļa radīšanu, nepieciešamo investīciju piesaistīšanu, elastīga finansēšanas modeļa izstrādi un augstākās izglītības kvalitātes celšanu.

Papildus informācija:
Sabīne Spurķe
Valsts kanceleja
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 20604166
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu