Skip to main content

Ministru prezidente: novērtējam Grieķijas iesniegtos priekšlikumus, tomēr solījumi vien nav pietiekami

Svētdien, 12.jūlijā, Briselē notikušajā Eirozonas valstu un valdību vadītāju sanāksmē Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsvēra, ka Grieķijas valdībai ir jādemonstrē konkrēta rīcība, kas apliecinātu, ka reformas tiek īstenotas. „Mēs novērtējam Grieķijas iesniegtos priekšlikumus, tomēr solījumi vien nav pietiekami, mums jāredz konkrēti darbi un tūlīt pat,” sacīja L.Straujuma.

Eirozonas izvirzītie priekšnosacījumi Grieķijai ir kļuvuši vēl stingrāki nekā tie, kas Grieķijas organizētajā tautas nobalsošanā tika noraidīti.

Pēc L.Straujumas pārliecības, ir zaudēta uzticība Grieķijas solījumiem, tāpēc vienīgā iespēja Grieķijai atgūt uzticību, ir nekavējoties panākt reformas pensiju sistēmā, nodarbinātībā, privatizācijā. „Mēs sagaidām konkrētus Grieķijas parlamenta lēmumus jau tuvākajās dienās. Kā pirmie būtu lēmumi par pensiju sistēmas nopietnu reformu un lēmumi par nodokļu sistēmas sakārtošanu. Latvijas sabiedrībai, kura ir izgājusi cauri strukturālām reformām un joprojām sociālajā sfērā atgūstas no krīzes sekām, citāda Grieķijas rīcība nebūs izprotama”, atzina Ministru prezidente.

Eirozonas valstu un valdību vadītāji svētdien sanāksmē Briselē izvirzīja Grieķijai vairākus stingrus noteikumus sarunu sākšanai par jaunas aizdevuma programmas piešķiršanu, tajā skaitā pieprasot, lai Grieķija jau līdz trešdienai, 15.jūlijam, ievieš daļu no apsolītajiem darbiem.

Papildu informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu