Skip to main content

Ministru prezidente: vienota Eiropa mums ir ļoti svarīga

FOTO no pasākuma

Piektdien, 6.novembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalījās ikgadējā “Rīgas konferencē”, kurā diskutēja par galvenajām ģeopolitiskajām izmaiņām un izaicinājumiem reģionā, kā arī ES ekonomisko attīstību.

Runājot par ekonomisko izaugsmi, L.Straujuma uzsvēra, ka Eiropā nevar būt stabilitāte bez stabilas ekonomiskās izaugsmes, jebkādi izaicinājumi ir jāpārvar Eiropai vienotās pozīcijās, citādi var zelt populisms. Eiropa ir daudz paveikusi, lai veiksmīgi pārvarētu eiro krīzi, un tai ir instrumenti, lai cīnītos ar nākotnes izaicinājumiem.

Ministru prezidente norādīja, ka joprojām svarīgs darbs pie Enerģētikas savienības izveides, Vienotā tirgus un Digitālā vienotā tirgus jautājumiem, kā Eiropas Kaimiņattiecību politikas pilnveidošanas, kas tika aizsākts Latvijas ES Prezidentūras laikā.

Ministru prezidente arī uzsvēra, lai veicinātu ekonomikas izaugsmi, Eiropai nepieciešami stabili tirdzniecības partneri. Viena no prioritātēm ES šobrīd ir Brīvā tirdzniecības līguma noslēgšana ar ASV, un šī līguma tapšanas procesam jābūt caurspīdīgam, iekļaujot debates ar sabiedrību.

Noslēgumā L.Straujuma norādīja, ka ES ir svarīgi palikt vienotai un viņa pati neatbalsta federālas Eiropas modeli. Mūsu kopīgs uzdevums ir sniegt atbalstu Ukrainai, tai veikt reformu programmu un attīstīties.

“Vienota Eiropa ir svarīga ne tikai pašai Eiropas Savienībai, tā ir svarīga katrai valstij, tā ir svarīga arī kaimiņiem, piemēram, Ukrainai. Nezinām, kāda vēl krīze vai problēmas mūs sagaida nākotnē, tāpēc vienota Eiropa mums ir ļoti svarīga," uzsvēra L.Straujuma.

Plašāka informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu