Skip to main content

Ministru prezidents aicina izzināt valsts vēsturi, stiprinot pārliecību par neatkarīgu Latviju

Ceturtdien, 6. septembrī, atklājot lekciju ciklu par Latvijas premjeriem, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis aicināja iedzīvotājus veltīt laiku valsts likteņa izzināšanai, lai stiprinātu Latvijas iedzīvotāju pārliecību par neatkarīgu Latviju, tās pamatiem un vērtībām.

Pirmā lekcija tika veltīta pirmajam pagaidu valdības vadītajam Kārlim Ulmanim, kuram 4. septembrī apritēja 135 gadu jubileja.

Kā atzina Ministru prezidents V. Dombrovskis: „Lai arī atsevišķi Kārļa Ulmaņa lēmumi tiek vērtēti pretrunīgi, viņš ir personība, kas stāvējusi pie mūsu valsts šūpuļa un atstājusi nedzēšamas pēdas mūsu valsts vēsturē. Ja ar šīm lekcijām panāksim, ka Latvijas iedzīvotāji dažas stundas veltīs mūsu valsts likteņa izzināšanai, tad tiks stiprināta viņu pārliecība par neatkarīgu Latviju, tās pamatiem un vērtībām. Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir svarīgi pārzināt mūsu valsts vēsturi, lai mēs varētu ar to lepoties un nepieļautu mēģinājumus to noklusēt, interpretēt vai sagrozīt.”

Lekcijā piedalījās un stāstos par Kārli Ulmani kavējās Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors Deniss Hanovs, kā arī klātienē lekciju apmeklēja Ministru prezidents V. Dombrovskis, Valsts kancelejas direktore E. Dreimane, Kārļa Ulmaņa mazdēls Gunārs Ulmanis un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors J. Zinģītis.

Lekciju cikla mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, t.sk., amatpersonu ieguldījumu valsts veidošanā un attīstībā. Tāpēc nākamā lekcija plānota lekcija par Marģeru Skujenieku.
 

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr.: 67082987, 20604166
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu