Skip to main content

Ministru prezidents ar Eiropas Policistu konfederācijas prezidentu pārrunā iekšlietu situāciju Latvijā

Trešdien, 23. martā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Policistu konfederācijas (European Confederation of Police) prezidentu Hansu Kīferu (Hans Kiefer) un delegācijas pārstāvjiem. Tikšanās laikā puses pārrunāja situāciju Latvijas iekšlietu sistēmā un Latvijas spēju nodrošināt drošību nacionālajā un Eiropas Savienības līmenī.

H. Kīfers informēja par vizītes laikā Latvijā gūtajiem iespaidiem un sarunā pauda nostāju, ka ekonomisko grūtību skarto valstu drošības situācija ir aktuāls jautājums Eiropas Savienības līmenī, un Eiropas Policistu konfederācija aktualizē šo jautājumu sarunās ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu. V. Dombrovskis uzsvēra: „Latvija pilda gan Šengenas zonas drošības prasības, gan nodrošina drošību nacionālā līmenī, neskatoties uz to, ka iekšlietu sistēma nav bijusi izņēmums un tajā veikts finansējums samazinājums, lai nodrošinātu strauju kopējā valsts budžeta deficīta samazināšanu un izvairītos no smagām sekām valsts finansēs.”

Ministru prezidents tikšanās laikā informēja, ka iekšlietu sistēmā šobrīd tiek turpinātas strukturālās reformas, un no tām ietaupītie līdzekļi tiks novirzīti policistu algu palielināšanai. V. Dombrovskis arī norādīja, ka 2012. gads būs pēdējais, kad būs nepieciešams veikt finansējuma samazinājumus.

H. Kīfers sarunā informēja par sadarbību ar Latvijas policistu arodbiedrību un vēlmi atbalstīt Latviju, lai ekonomisko grūtību laikā tā turpinātu nodrošināt valsts drošību un pildīt Šengenas zonas prasības. Tāpat H. Kīfers aicināja iesaistīt arodbiedrības jaunu reformu izvērtēšanā, kā arī piedāvāja Eiropas Policistu konfederācijas atbalstu Eiropas Savienības institūcijās par iespējamu papildu finansējuma piešķiršanu iekšlietu sistēmai ekonomiskās krīzes skartajās valstīs.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082919
[email protected]


 

 

Dalies ar ziņu