Skip to main content

Ministru prezidents Honkongā uzsver ekonomisko sadarbību ar Latviju

Pirmdien, 13. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas uzņēmumu delegācija Honkongā tikās ar Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrijas komisāru Lu Sinhua (Lu Xinhua) un Honkongas īpašā administratīvā reģiona vadītāju Donaldu Sangu (Donald Tsang), lai pārrunātu iespējas veicināt ekonomisko sadarbību starp Honkongas reģiona un Latvijas uzņēmumiem, ņemot vērā Honkongas kā viena no pasaules finanšu centriem iespējas.

Abas puses augstu novērtēja izveidoto sadarbību izglītības jomā – Honkongas Zinātnes un Tehnoloģijas Universitāte kopā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu īsteno studentu apmaiņas programmu. Premjers norādīja, ka Latvija saskata arī labas iespējas attīstīt sadarbību starp Honkongu un Latviju tūrisma jomā. Honkonga ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Āzijā, savukārt Rīga tūristiem no Āzijas Rīga ir jauns un interesants ceļojumu mērķis Ziemeļeiropā, turklāt 2014. gadā Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Savukārt ekonomiskās sadarbības jomā Latvija ir ieinteresēta paplašināt preču ar augstu pievienoto vērtību eksportu un Honkongu, kā arī piesaistīt investīcijas rūpnieciskās ražošanas un pakalpojumu sektoros. Puses vienojās, ka plašas iespējas uzlabot abu pušu uzņēmumu sadarbību ir arī tranzīta un loģistikas jomā, finanšu sektorā, un pārtikas ražošanas un pārstrādes jomā.

Latvijas delegācija apmeklēja arī Honkongas universitāti, kur Valdis Dombrovskis parakstīja saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Universitāti un Honkongas universitāti, kas kļūs par pamatu, lai īstenotu studentu un akadēmiskā personāla apmaiņu, kā arī veiktu kopīgus pētījumus. Latvijas Ministru prezidents Honkongas universitātē arī uzstājās ar lekciju par Latvijas pieredzi finanšu krīzes risinot finanšu krīzes radītās problēmas un to sekas, kā arī prezentēja grāmatu „Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi” (How Latvia Came Through Financial Crisis).

Šodien V.Dombrovskis kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju tikās arī ar Honkongas un Makao uzņēmējiem, lai tos iepazīstinātu ar Latvijas piedāvātajām iespējām investīcijām, eksportam un importam, kā arī meklētu jaunus biznesa kontaktus un sadarbības iespējas ar Latvijas uzņēmumiem.

Darba vizītē Honkongā premjeru pavada tūrisma kompāniju TAS Baltics, Baltic Travel Group, Your Run un Rīgas Tūrisma attīstības biroja pārstāvji, kokapstrādes uzņēmumi Dendrolight Latvia un Dores Fabrika, Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes, kā arī uzņēmumi ABEDD Baltic un RRB Project.

Premjera darba vizīte uz Honkongu ilgst no 11. līdz 13. jūnijam, un tās mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību starp abu valstu uzņēmumiem.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 26556965
[email protected]

Foto: Valsts kanceleja

 

Dalies ar ziņu