Skip to main content

Ministru prezidents lasīs lekcijas prestižās Lielbritānijas augstskolās

Laikā no 18. līdz 21, janvārim, kad Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apmeklēs Lielbritāniju ar mērķi piedalīties Apvienotās Karalistes valdības rīkotajā augsta līmeņa samitā par modernās Ziemeļeiropas ekonomikas izaicinājumiem, valdības vadītājam plānots arī divu prestižu augstskolu apmeklējums, lai tiktos ar mācībspēkiem, studentiem un lekciju, diskusiju formātā iepazīstinātu auditoriju ar Latvijas ekonomisko situāciju, izaicinājumiem un mērķiem pārvarot ekonomisko krīzi. 19. janvārī Ministru prezidents apmeklēs Londonas Ekonomikas skolu, bet 21. janvārī – Varvikas Universitāti, kur piedalīsies Midlands World Trade Forum sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā un LIAA organizētā investīciju forumā „Latvija – Ziemeļeiropas galamērķis biznesam”. Latviju šajā forumā pārstāvēs arī LIAA direktors Andris Ozols un pieaicinātie uzņēmēji.

G. Brauns laikrakstā Birmigham Post (12. 01. 2011.) par gaidāmo V. Dombrovska un delegācijas viesošanos Varvikas universitātē raksta sekojoši: „Šomēnes Rietumu Midlendas uzņēmumiem tiks sniegta informācija par darījumu attiecībām ar kādu visstraujāk augošu Ziemeļeiropas valsti. 21. janvārī Latvijas Ministru prezidents apmeklēs reģionu ar mērķi uzrunāt atsevišķus uzņēmumus par iespējām veikt uzņēmējdarbību Baltijas valstīs infrastruktūras projektu, progresīvās ražošanas, medicīnas iekārtu un plaukstošā IKT sektora jomā.

Valdis Dombrovskis, kuram Varvikas Universitātes Starptautiskajā digitālajā laboratorijā pievienosies investori un abu valstu uzņēmumu pārstāvji, informēs par to, kā valsts ir iecerējusi veidot ciešākas attiecības ar Rietumu Midlendas uzņēmumiem, kā arī par to, kā tā jau ir piesaistījusi ārvalstu investīcijas 8 miljardu eiro apmērā.”

Tāpat šajā rakstā tiek uzsvērts, ka Latvija ir valsts ar lielu potenciālu Rietumu Midlendas eksportētājiem, pateicoties lieliskajai atrašanās vietai: „Tā ir kā vārti uz Krieviju. Augsti kvalificētais darbaspēks padara to par ideālu tirdzniecības partneri.”

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tel: +371 67082865
[email protected]

Dalies ar ziņu