Skip to main content
Ministru prezidents: Latvija var būt pārtikusi Ziemeļvalsts

Foto: Saeimas Administrācija

Ministru prezidents: Latvija var būt pārtikusi Ziemeļvalsts

“Mēs varam būt pārtikusi Ziemeļvalsts, kurā cilvēki dzīvo drošībā, pārticībā, ir apmierināti ar dzīvi un laimīgi. Lai tas notiktu, mums ir jāveic sistēmiskas maiņas ļoti daudzās nozarēs mūsu valstī,” uzrunājot Saeimas deputātus, debatēs par 2019. gada budžeta pieņemšanu 1. lasījumā, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidents norādīja, ka valdība ir uzsākusi virkni reformu. Uzsākta finanšu sektora kontroles reforma jeb kapitālais remonts, lai atjaunotu starptautisko reputāciju un sakārtotu Latvijas finanšu sektoru.

Ministru prezidents uzsvēra, ka uzsākts darbs pie administratīvi teritoriālās reformas, izglītības un veselības aprūpes un tieslietu sistēmu sakārtošanas, norādot, ka visas šīs iestrādnes ir viņa un valdības darba stūrakmens un mērķis.

K. Kariņš pauda, ka 2019. gada budžets ir solis ceļā uz mērķi un budžets ir tehnisks, jo tā izskatīšana notiek pašlaik, 2019. gada martā, astoņas nedēļas pēc jaunās valdības apstiprināšanas Saeimā.

Valdības vadītājs, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra, ka pēc 2019. gada budžeta apstiprināšanas Saeimā, valdība uzsāks darbu pie 2020. gada budžeta.

“Mums būs ļoti liels izaicinājums, kopīgi strādājot, virzīt mūsu valdības prioritātes, jo līdz šim dotie solījumi mums mantojumā dod jau budžetu ar deficītu,” atzina K. Kariņš.

Noslēdzot uzrunu, Ministru prezidents uzsvēra, ka redz valdības darbu četru gadu kontekstā:

“Neviena reforma nav īstenojama, un tās augļi nav baudāmi īsā laikā. Es neesmu uzņēmies šo atbildību, lai strādātu īsam laika periodam. Es strādāju, un mana valdība strādās ilgtermiņā, lai tik tiešām panāktu nepieciešamās pārmaiņas mūsu valstī. Mūs vieno vērtības un mērķi un, ja esam pacietīgi un strādīgi, mēs to visu sasniegsim. Šī gada budžets ir tikai pirmais solis šajā garā procesā.”

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu