Skip to main content

Ministru prezidents: Latvijas nākotne atkarīga no ticības sev, savai ģimenei, valstij

Ceturtdien, 3. maijā, Ministru kabinetā premjers Valdis Dombrovskis un pirmais atjaunotās Latvijas Republikas Ministru prezidents Ivars Godmanis piedalījās Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanas gadadienai veltītā pasākumā, kura ietvaros notika mākslinieka Jāņa Ziņģīša personālizstādes „Latvijas sajūta” atklāšana.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sveica nozīmīgajos valsts svētkos, uzsverot, ka divdesmit divos atjaunotās Latvijas brīvvalsts gados ir paveikts daudz, tomēr daudz vēl ir jāpaveic: „Pirms divdesmit diviem gadiem ļoti svarīga bija katra Latvijas iedzīvotāja iesaistīšanās valstī notiekošajos procesos. Arī tagad es aicinu apzināties, ka Latvija ir mūsu zeme un mūsu vienīgā valsts. Mums pašiem ir jābūt saimniekiem savā zemē. Latvijas nākotne ir atkarīga no katra Latvijas iedzīvotāja ticības sev, savai ģimenei, savai valstij”.

Savām atmiņās par 1990. gada maija notikumiem dalījās Ivars Godmanis – pirmais atjaunotās Latvijas Republikas premjerministrs, norādot, ka Latvija pārsniegusi brīvvalsts laika neatkarības periodu un tas uzliek vēl lielāku atbildību par valsts kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu un tautas labklājības vairošanu.

Klātesošajiem bija iespēja noskatīties fragmentu no Jura Podnieka filmas „Krustceļš” pēc kura režisore un Jura Podnieka studijas vadītāja Antra Cilinska dalījās ar savām atmiņām par filmas uzņemšanu un to kā režisors Juris Podnieks aicināja kinooperatoru Gvido Zvaigzni filmēt 1990. gada 4. maija notikumus, sakot: „filmē tad, kad jūti, ka pakrūtē kņudina”.

Atkājot izstādi mākslinieks Jānis Ziņģitis runā uzsvēra, ka mākslā pārāk maz tiek runāts par to, kas notiek Latvijā: „Es gribēju patikt ko es jūtu šeit un tagad bez sarežģītām intelektuālām konstrukcijām, samākslotības. Es vēlējos izteikt to, ko es jūtu dzīvojot Latvijā.”

Foto no pasākuma

Jāņa Ziņģīša personālizstāde Ministru kabineta telpās apskatāma no 3. maija līdz 30. jūnijam, apmeklētājiem tiek piedāvātas 15 autora gleznas. Interesenti ir aicināti apmeklēt izstādi un Ministru kabinetu, piesakoties Komunikācijas departamentā (e-pasts: [email protected], tālrunis 67082924).

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082905, 29457329
[email protected]

Dalies ar ziņu