Skip to main content

Ministru prezidents tikās ar „Carlsberg” viceprezidentu

Trešdien, 12. janvārī, Rīgā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar lielākās alus ražotājas Ziemeļeiropā „Carlsberg Breweries” viceprezidentu Jornu Tolstrupu Rodi (Jorn Tolstrup Rhode).

Tikšanās laikā tika pārrunāti turpmākie pasākumi Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai alus un bezalkoholisko dzērienu ražošanas nozarē, nodokļu politikas jautājumi, kā arī spriests par „Carlsberg” turpmākajiem plāniem Baltijas valstīs.

Ministru prezidents informēja par ekonomisko situāciju un investīciju vidi Latvijā. Premjers norādīja, ka no 2010. gada sākuma bija vērojama makroekonomisko rādītāju uzlabošanās – trīs ceturkšņus pēc kārtas bija vērojama ekonomikas izaugsme pret iepriekšējo ceturksni 0.8-0.9% apjomā un 2010.gada trešajā ceturksnī iezīmējās ekonomikas pieaugums gada griezumā par 2.7%. V.Dombrovskis pauda, ka ražošanas apjoms 2010.gada pirmajos trīs ceturkšņos pieauga par 13%, bet eksports – par 29%. Sarunā premjers norādīja globālās ekonomikas attīstības ietekmi uz Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. Ministru prezidents uzsvēra, ka ekonomikas izaugsme ir pozitīvs signāls investīciju piesaistei Latvijā.

„Carlsberg” Ziemeļeiropas reģiona vecākais viceprezidents tikšanās laikā norādīja, ka Carlsberg Grupa Baltijas valstu tirgos šobrīd saredz ekonomikas atveseļošanās pazīmes, kas lielā mērā iespējams, pateicoties profesionālam Latvijas valdības darbam. „Turpmākajos gados mēs saredzam perspektīvas Baltijas valstu tirgus izaugsmei, tādēļ, tiekoties ar Baltijas valstu augstākajām amatpersonām, rūpīgi izvērtējam dzērienu nozares attīstības iespējas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā”, tikšanās nozīmīgumu pamatoja J. T. Rode.

J. T. Rode atzina, ka tikšanās laikā ar Latvijas Ministru prezidentu guvis pārliecību, ka, ja vien tiks pildīti iepriekš paustā apņemšanās tuvāko gadu laikā Latvijā neuzlikt jaunus patēriņu ierobežojošus nodokļa slogus vai cita veida apgrūtinājumus biznesam, Latvijai ir visi priekšnosacījumi, lai jau šogad tuvākajā laikā valsts ekonomika ieietu izaugsmes fāzē. „Guvām ticību, ka „Carlsberg” biznesa intereses turpmākajos gados Latvijā tiks aizstāvētās, lai nodrošinātu ilgtspējīgu uzņēmējdarbības attīstību,” pēc tikšanās viedokli pauda J. T. Rode.

Ministru prezidents sarunā norādīja, ka uzņēmējdarbības vides uzlabošana ir viena no valdības prioritātēm. V. Dombrovskis apliecināja, ka pēdējo divu gada laikā ir intensīvi strādāts pie administratīvā sloga mazināšanas dažādās nozarēs. Premjers informēja, ka valdības iniciatīvas nodokļu politikas un citos uzņēmēju ietekmējošos jautājumos tiek plaši diskutētas sabiedrībā un saskaņotas ar nozaru nevalstiskajām organizācijām.

Tikšanā piedalījās arī „Carlsberg” Latvijā piederošās alus darītavas „Aldaris” izpilddirektors Tomass Panteli (Thomas Panteli), „Aldaris” valdes priekšsēdētāja Ināra Šure, Vides un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāre Žaneta Mikosa un citi.

„Carlsberg Grupa” ir lielākā alus ražotāja Ziemeļeiropā un ceturtā lielākā pasaulē. „Carlsberg” ir pārstāvēts vairāk nekā 150 valstīs, nodarbinot 45 tūkstošus darbinieku. Latvijas lielākā alus darītava „Aldaris” ietilpst „Carlsberg Grupā”.

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu