Skip to main content

Ministru prezidents tikās ar jauno Korejas Republikas vēstnieku Latvijā

Otrdien, 17. maijā, Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar jauno Korejas Republikas vēstnieku Latvijā Omu Sokčonu (Seock-Jeong Eom) viņa iepazīšanās vizītes ietvaros.

Amatpersonas atzina, ka Korejas un Latvijas divpusējās attiecības ir konstruktīvas un pozitīvas un 2011. gadā atzīmējamā abu valstu diplomātisko attiecību 20 gadu jubileja varētu kalpot kā pamats turpmākai intensīvākai sadarbības attīstīšanai. Korejas vēstnieks Latvijā uzsvēra, ka plānotā Latvijas Ministru prezidenta oficiālā vizīte jūnijā veicinās abu valstu sadarbību dažādās jomās. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta investīciju piesaistē no Korejas īpaši industrijās ar augstu pievienoto vērtību. Korejas vēstnieks Latvijā Oma Sokčona atzina, ka Eiropas Parlamentā ratificētais brīvās tirdzniecības līgums ar Dienvidkoreju, kas stāsies spēkā š. g. 1. jūlijā, veicinās efektīvāku ekonomisko sadarbību ar Latviju un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Noslēgumā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izteica pārliecību par gaidāmo veiksmīgo jaunā Korejas vēstnieka Latvijā Oma Sokčona darbību Latvijā abu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā.

Kopš 2002. gada pieckāršojies Dienvidkorejas imports Latvijā. 2008. gada I pusgadā Dienvidkorejas imports ieņem 26.vietu (27 135 141 EUR jeb 0.94 % no kopējā importa). Latvijas eksports uz Dienvidkoreju ir 31. vietā ar 7 269 419 EUR jeb 25% no kopējā eksporta. Galvenās eksporta preces uz Dienvidkoreju ir koksne un tās izstrādājumi, kā arī metāli un to izstrādājumi.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu