Skip to main content

MK apstiprina Latvijas sākotnējo pozīciju sarunām par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam

Šodien, 26. jūlijā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināta Latvijas pozīcija par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam.

Latvija sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam īpašu uzmanību pievērš divām svarīgām prioritātēm: pietiekami liela kohēzijas finansējuma nodrošināšanai, lai Latvija ātrāk pietuvinātos ES vidējam attīstības līmenim un radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas ekonomikas izaugsmei, un infrastruktūras attīstībai, kā arī godīgu un vienlīdzīgu konkurences nosacījumu panākšanai Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Kā jau ziņots, Eiropas Komisija ar savu priekšlikumu ES daudzgadu budžetam nāca klajā 2011. gada 29. jūnijā. Latvijas Saeima šī gada 14. jūlijā pieņēma paziņojumus „Par atvēlēto finansējumu ES budžetā sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanai pēc 2013. gada” un „Par taisnīgu un godīgu Eiropas Savienības Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2013. gada”,aicinot Eiropas Savienības dalībvalstis nodrošināt visu valstu lauksaimniekiem līdzvērtīgus tiešos platību maksājumus, kā arī saglabāt līdzšinējo ES kohēzijas finansējuma līmeni Latvijai.

Pirmās Eiropas Savienības dalībvalstu diskusijas par budžeta priekšlikumu plānotas 28. un 29.jūlijā neformālajā ES lietu ministru un valsts sekretāru sanāksmē Sopotā (Polijā), kas ļaus dalībvalstīm apmainīties ar sākotnējām pozīcijām un viedokļiem. Skaidrojošas diskusijas par jauno daudzgadu budžetu turpināsies līdz gada beigām Vispārējo lietu padomē. Sarunas pēc būtības notiks visu nākamo gadu. Galīgo vienošanās Eiropadomē par budžeta ietvaru plānots panākt līdz 2012. gada beigām.

Vairāk informācijas Latvijas Ārlietu ministrijas mājas lapā.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu