Skip to main content

M. Šics: pašvaldībai ir jānodrošina bērnu izglītošana drošības jautājumos

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcijas deputāts, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics Rīgas pilsētas pašvaldības 2010.gada budžeta grozījumos iesniedzis priekšlikumu par līdzekļu pieprasījumu skolu jaunatnes izglītošanai par drošu un lietderīgu vasaras brīvlaika pavadīšanu.

Deputāts Šics uzskata, ka, neskatoties uz pašvaldības budžeta deficītu, tērējot pašvaldības nodokļu maksātāju naudu, Rīgas Domei ir jāparūpējas par mazo rīdzinieku drošību, organizējot viņiem un vecākiem apmācības par drošu atpūtu pie ūdeņiem, par bērnu drošību uz ielām, par satiksmes drošību velobraucējiem, par atkarību profilakses pasākumiem un par ugunsdrošības jautājumiem.

Šovasar ļoti daudzas ģimenes nevarēs vairs atļauties sūtīt savas atvases uz vasaras nometnēm, kurās bērni tiek nodarbināti, tādēļ pašvaldībai ir jāinvestē papildus līdzekļi, izmantojot jau esošos pašvaldības resursus, uzsver deputāts.

„Ne visiem ir lauki, tādēļ daudzi bērni paliks pilsētā. Kamēr vecāki būs darbā, bērni pavadīs laiku pie ūdeņiem, rotaļlaukumos. Bērniem atgādināt un mācīt par drošību nekad nevar būt par daudz, tādēļ aicināšu Domes deputātus atbalstīt priekšlikumu par 100 000 latu piešķiršanu, lai sadarbībā ar Pašvaldības policiju un ar Rīgas Domes Labklājības departamentu organizētu bērniem apmācības”, skaidro deputāts.

Dalies ar ziņu