Skip to main content

Mūrniece ar pašvaldību policijas vadību vienojas par ciešāku sadarbību

Otrdien, 7. decembrī Iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas(LLPA) pārstāvjiem – pašvaldību policijas vadību, pārrunājot aktuālās problēmas un vienojoties par nākotnes sadarbības perspektīvām.

Tikšanās laikā tika pārrunāti policijas personāla izglītības jautājumi, sadarbība plūdu situācijas koordinācijā, informācijas apmaiņa par dalību starptautiskos projektos un pašvaldībās pastāvošā atskurbtuvju nodrošināšanas problēma.

L. Mūrniece atzina, ka šobrīd katra pašvaldība atskurbtuvju problēmu risina sava budžeta iespēju robežās, tomēr šai problēmai ir nepieciešams rast vienotu risinājumu, kas tiks meklēts, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienību.

Tāpat pašvaldību policijas vadība tika aicināta aktīvāk izmantot iespējas piedalīties starptautiskos sadarbības projektos, kā arī aktīvāk sniegt savus priekšlikumus likumdošanas iniciatīvām.
Tika pārrunāta arī Valmieras situācija, kur nepieciešams rast risinājumu plašākai pašvaldības un Valsts policijas sadarbībai. Savukārt, gatavojoties plūdu draudiem Jēkabpilī, ministre uzdeva Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam sadarbībā ar pašvaldību savlaicīgi prognozēt plūdu draudus un saskaņotu rīcību plūdu seku novēršanā.

Sanāksmē piedalījās arī Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta direktors Dimitrijs Trofimovs, Starptautisko projektu koordinācijas nodaļas vadītāja Iveta Čodare, Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
LR iekšlietu ministres padomniece
Tālr.: 67219313
[email protected]

Dalies ar ziņu