Skip to main content

Mūrniece atklāj svinīgo pasākumu “Barikādēm 20”

Ceturtdien, 20. janvārī Iekšlietu ministrijā notika barikāžu 20. gadadienai veltītais svinīgais pasākums, kurā ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi apbalvoti 67 iekšlietu nozares bijušie un esošie darbinieki, kā arī prezentēts Iekšlietu ministrijas barikāžu dalībnieku atmiņu kalendārs „Barikādēm 20” un apbalvoti bērnu radošo darbu konkursa „Barikādēm 20” uzvarētāji.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece, atklājot svinīgo pasākumu, pateicās visiem iekšlietu nozares darbiniekiem, kuri 1991. gada janvāra dienās patriotisku jūtu vadīti, pārvarot bailes un neziņu, ar savu klātbūtni gan darba laikā, gan ārpus darba laika bija kopā ar tautu un apsargāja stratēģiski svarīgos objektus.

„Barikāžu laiks katram no mums ir palicis atmiņā ar saviem pārdzīvojumiem, izjūtām. Mums – iekšlietu sistēmas darbiniekiem barikāžu laika nozīmīgākās atmiņas saistās ar 20. janvāra OMON spēku uzbrukumu Iekšlietu ministrijai, kuru apsargāt bija ieradušiem milicijas darbinieki no Bauskas. Jau 20 gadus mēs šajā dienā pieminam savus bojā gājušos kolēģus Vladimiru Gamanoviču un Sergeju Konoņeko, mēs pulcējamies Iekšlietu ministrijā un piemiņas vietās, lai noliektu galvas bijušo kolēģu priekšā par viņu izrādīto varonību un pašaizliedzību, aizstāvot Iekšlietu ministriju un brīvu Latviju,”
atzina L. Mūrniece.

Ministre norādīja – lai gan ir pagājuši jau 20 gadi, pilnīga izpratne par tās dienas notikumiem Iekšlietu ministrijā un par barikāžu laiku kopumā vēl nav gūta. „Katrs no Jums, daloties savās atmiņās, palīdz vēsturniekiem un mūsdienu paaudzei izzināt to dienu notikumus un apzināt to būtisko lomu Latvijas kā brīvas un neatkarīgas valsts atjaunošanā,” atzina L. Mūrniece.

1991. gadā iekšlietu ministra amatu ieņēmušais A. Vaznis, uzrunājot barikāžu veterānu tikšanās dalībniekus, dalījās savās atmiņās par 1991. gada barikāžu notikumiem un aicināja ikvienu barikāžu dalībnieku dokumentēt savas atmiņas, lai saglabātu šīs vēsturiskās liecības un nodotu tās tālākai izpētei.
Svinīgajā pasākumā kā goda viesi piedalījās arī barikāžu notikumos bojā gājušo iekšlietu ministrijas darbinieku V. Gamanoviča un S. Konoņeko ģimenes locekļi.

Apbalvojumus pasākuma laikā saņēma arī Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbinieku bērnu radošo darbu konkursa uzvarētāji, savukārt klātesošajiem bija iespēja aplūkot bērnu radītos darbus – bērni savas pārdomas par barikāžu tēmu bija izteikuši gan zīmējumos, gan citos radošos veidos, piemēram, video filmā, esejā, telpiskā ugunskura atveidojumā.

Barikāžu atceres pasākumu laikā 20. janvārī L. Mūrniece piedalījās arī Saeimas svinīgajā sēdē, kā arī ziedu nolikšanā II Meža kapos, kā arī piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās.
 

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu