Skip to main content

Mūrniece: piemaksas jāsaņem tiem, kuri strādā!

Lai nodrošinātu motivējošu atalgojuma sistēmu Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs, vienlaikus nepārkāpjot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, iekšlietu ministre Linda Mūrniece trešdien, 24. novembrī, parakstīja rīkojumu, kurā stingri atrunāta kārtība, kādā veicamas piemaksas iekšlietu sistēmas darbiniekiem.

Linda Mūrniece norāda: „Lai arī ministrijas kopējais budžets ir jāsamazina par 3,2 miljoniem latu, vēlreiz gribu uzsvērt, ka šis samazinājums nekādā gadījumā neskars darbinieku atalgojumu dienestos. Turklāt esmu pārliecināta, ka piemaksas ir jāsaņem tiem darbiniekiem, kuri tās nopelnījuši ar savu darbu, nevis tiem, kuri ieņem vadošus amatus”.

Rīkojumā noteikts, ka nav atļauts plānot speciālas piemaksas amatpersonām, kuru tiešie dienesta pienākumi nav saistīti ar īpašu risku vai dienesta specifiku. Piemēram, amatpersonām, kuras veic administratīvās vai atbalsta funkcijas.

Tāpat rīkojumā atrunāts, ka līdzekļus, kas ietaupīti, likvidējot vakantās amata vietas, atļauts izmantot speciālajām piemaksām tām amatpersonām, kuru dienesta pienākumi saistīti ar īpašu risku vai dienesta specifiku. Veikt piemaksas atļauts arī tiem darbiniekiem un amatpersonām, kurām palielinājies veicamo darbu apjoms, kas ir kvantitatīvi pierādāms.


Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liepa
LR iekšlietu ministres padomniece
Tālr.: 67219313
[email protected]

Dalies ar ziņu