Skip to main content

Mūrniece tiekas ar patvēruma meklētājiem un iepazīst viņu sadzīves apstākļus

Tiekoties ar patvēruma meklētājiem Latvijā un apskatot viņu sadzīves apstākļus izmitināšanas centrā „Mucenieki” iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzinīgi novērtēja paveikto patvēruma jomā.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece kopā ar padomnieku migrācijas jautājumos Hosamu Abu Meri šodien, 28.februārī, tikās ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieku Vilni Jēkabsonu un apmeklēja patvēruma meklētāju izmitināšanas centru „Mucenieki”, kur iepazina gan imigrantu izmitināšanas apstākļus un brīvā laika pavadīšanas iespējas, gan arī pārrunāja līdzšinējo valsts nodrošināto atbalstu patvēruma pieteikuma izskatīšanas laikā.

„Lai arī valsts ekonomiskā situācija pašlaik patvēruma meklētājiem nav sevišķi labvēlīga, tomēr redzams, ka arvien vairāk cilvēku no citām valstīm arī mūsu valsti uztver kā drošu un stabilu, lai lūgtu šeit patvērumu. Un šodien es pārliecinājos, ka šī lūguma izskatīšanas laikā patvēruma meklētājiem Latvijā tiek nodrošināts viss nepieciešams: gan komfortabli sadzīves apstākļi, gan arī medicīniskā palīdzība un izglītība nepilngadīgajiem bērniem, ja tas ir nepieciešams,” pēc tikšanās ar patvēruma meklētājiem pauda iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Šogad patvērumu Latvijai lūgušas jau 20 personas, taču neviens no šiem pieprasījumiem nav saistīts ar pašlaik nemierīgo situāciju Ziemeļāfrikas reģionā – lielākoties patvēruma meklētāju izcelsmes valstis bijušas tās pašas, kas iepriekšējos gadus – Gruzija, Pakistāna, Kongo u.c.

Kopš patvēruma sistēmas ieviešanas 1998.gadā Latvijā patvērumu kopumā lūgušas 387 personas. Bēgļa statuss šo gadu laikā piešķirts 30 personām, savukārt alternatīvais statuss – 48. Patvēruma meklētāji šajos gados visbiežāk ieradušies no Afganistānas (62 personas), tai seko Krievija (61), Gruzija (31), Armēnija (18), Irāka (16), Uzbekistāna (15), Baltkrievija (14), Azerbaidžāna (13) un Bangladeša (10). No citu valstu pilsoņiem saņemtie pieteikumi ir bijuši mazāk par 10.
 

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
sabiedrisko attiecību vadītājs
Tālr.: 67219185
[email protected]

Dalies ar ziņu