Skip to main content

Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādnes iesniegtas valdībā

Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Kultūras ministrijas iesniegtais Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas pamatnostādņu 2012. – 2018. gadam projekts. Turpinoties publiskajai apspriešanai, līdz sabiedrības pārstāvjiem, t.sk. nevalstiskajām organizācijām 9.septembrim ir iespēja izteikt savu viedokli par pamatnostādnēm, nosūtīt to rakstiski Kultūras ministrijai.

Ministrija pamatnostādnes valdībā iesniegusi pēc visā Latvijā notikušajām diskusijām par pamatnostādnēm. Sanāksmes, kurās piedalījās kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un ministrijas pārstāvji norisinājās Liepājā (11.08.2011.), Madonā (18.08.2011.), Rīgā (19.08.2011.), Daugavpilī (25.08.2011.) un Bauskā (26.08.2011.) – Bauskas novada pašvaldībā. Valdībā iesniegtajā dokumentā ņemti vērā arī līdzšinējās diskusijās izteiktie ierosinājumi.

Pamatnostādņu projektu jāsaskaņo ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Valsts kontroli un Nacionālo trīspusējās sadarbības padomi. Kultūras ministrija lūgs Tiesībsarga biroja un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes viedokli par pamatnostādņu projektu. Saskaņoto projektu ministrija iesniegs Valsts kancelejā, lai to skatītu Ministru kabinets.

Pamatnostādnēs latviešu valoda un kultūra uzsvērta kā Latvijas valsts pamats, to saglabāt, nostiprināt un attīstīt ir Latvijas sabiedrības un valsts atbildība, pienākums gan nākamo paaudžu priekšā, gan arī, lai dotu savu ieguldījumu pasaules daudzveidībā. Par nacionālās identitātes un integrācijas politikas pamatprincipiem definēti atvērtā latvietība, piederība Eiropai, mazākumtautību savpatnības saglabāšana, kā arī uzsvērts, ka katra cilvēka brīvā izvēle tiek respektēta, cilvēktiesības ievērotas, un identitātes ir papildinošas, nevis izslēdzošas. Saskaņā ar valdības Rīcības plānu programma ir jāizstrādā līdz oktobrim.

Savus viedokļus un/vai komentārus priekšlikumu un/vai iebildumu veidā sniegt, nosūtot rakstiski Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamentam (K. Valdemāra iela 11a, Rīga, LV- 1364) vai elektroniski Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamentam referentam Denisam Kretalovam uz e-pastu [email protected]. Izsludinātais projekts atrodams Kultūras ministrijas mājas lapā un šeit.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
+371 26473310
[email protected]

 

Dalies ar ziņu