Skip to main content

Narkotiku apkarošana Rīgā nav efektīva!

Trešdien, 2014. gada 2. aprīlī, Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas deputāti tiksies ar Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieku Juri Lūkasu, Saeimas Juridiskās komisijas locekli, deputātu Andreju Judinu, Veselības ministrijas Parlamentāro sekretāru Renāru Putniņu un Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvjiem, lai izvērtētu tā saukto legālo narkotiku apkarošanas gaitu Rīgas pilsētā.

Šobrīd neskatoties uz plašo informāciju publiskajā telpā par ļaunumu, kuru šīs vielas nodara cilvēku veselībai, slimnīcās ik dienu nonāk ar „spaisu” saindējušies jaunieši. Tā 29. martā slimnīcās nogādāti seši jauno psihotropo vielu upuri, no tiem viens bija 12 gadus vecs zēns.

„Mūsu acu priekšā mirst Latvijas jaunieši, tiek neatgriezeniski bojāta viņu veselība Iemesls ir labi zināms, tomēr līdz šim Rīgā nav panākta visu iesaistīto dienestu efektīva sadarbība, lai narkotikas izskaustu no jauniešu ikdienas,” uzskata RD VIENOTĪBA frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Saeimā 27. martā otrajā lasījumā deputāti atbalstīja Krimināllikuma grozījumus, papildinot to ar normām, kas noteiks kriminālatbildību par jaunu psihoaktīvo vielu aprites kārtības pārkāpšanu. Pēc izmaiņu Krimināllikumā pieņemšanas par jauno psihoaktīvo vielu vai to izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkos, kā arī par tā dēvēto legālo narkotiku tirgošanu vainīgajiem draudēs brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu