Skip to main content
Nav pieļaujama nepārdomāta rīcība klimata politikas ieviešanā

Nav pieļaujama nepārdomāta rīcība klimata politikas ieviešanā

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka tālredzīgi klimata politikas instrumenti ieviešami pārdomāti un saskaņā ar sabiedrības reālajām iespējām. Ekonomikas ministrijas sagatavotajā Nacionālajā enerģētikas un klimata plānā laika periodam līdz 2030. gadam piedāvātās idejas par nodokļu celšanu fosilajai degvielai un ar fosilo degvielu darbināmām kā jaunām, tā lietotām automašīnām nav pārdomātas un izdiskutētas. Jebkuram priekšlikumam, kas saistīts ar būtiskām nodokļu maiņām, jābūt rūpīgi izsvērtam un vērstam uz sabiedrības nevienlīdzības mazināšanu, kas ir arī viens no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītās valdības izvirzītajiem mērķiem.

Ainars Latkovskis, JAUNĀ VIENOTĪBA Saeimas frakcijas vadītājs: “Valdība Saeimā iesniegusi 2020. gada budžeta projektu, kurā nodokļi iedzīvotājiem netiek celti un kas ir vērsts uz to, lai pakāpeniski izlīdzinātu dzīves līmeni Latvijas cilvēkiem. Idejas par jauniem nodokļiem, tai skaitā automašīnām un degvielai, ir pilnīgi nepamatotas un šāds ierosinājums ir absurds, ņemot vērā realitāti, īpaši Latvijas reģionos.”

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA ir pārliecināta, ka kompetenti izstrādāta un ieviesta klimata politika patiesi var kalpot Latvijas ekonomikas attīstībai un sabiedrības labklājībai. Taču šobrīd virzītās iniciatīvas Nacionālajā enerģētikas un klimata plānā nav pārdomātas un sabiedrībā plaši apspriestas.

Arvils Ašeradens, partijas VIENOTĪBA priekšsēdētājs: “Ministrijas ierēdņu sagatavotais dokuments, kurā ietvertas idejas par jauniem nodokļiem fosilajai degvielai un automašīnām, kas darbināmas ar fosilo enerģiju, ir nekompetents un pārsteidzīgs. Šādu no konteksta atrautu ideju virzīšana bezatbildīgā veidā rada trauksmi sabiedrībā un negatīvu reakciju pret iniciatīvām, kuru mērķis ir tālredzīga klimata politika.”

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA aicinās valdības koalīcijas partijas, kuru atbildībā ir Ekonomikas un Satiksmes ministrijas, apturēt dokumenta tālāku virzību un to būtiski pārstrādāt, ņemot vērā Latvijas sabiedrības intereses.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido sešas partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju apvienības valdes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Papildus informācijai:
Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA
E-pasts: [email protected]
Tālr.: +371 67205472

Dalies ar ziņu