Skip to main content

Nekavējoties jāvērtē Flika atbilstība ieņemamajam amatam

„Nacionālās lidsabiedrības „AirBaltic Corporation” vadītāja Bertolta Flika rīcība, pārdodot „airBaltic” zīmolu un preču zīmes sev piederošajam uzņēmumam SIA „Baltijas aviācijas sistēmas”, ir vērtējama kā nekaunīga valsts izmantošana savās interesēs. Valstij kā lielākajam šī uzņēmuma akcionāram nekavējoties jāizvērtē Flika atbilstība ieņemamajam amatam,” uzsver partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja, partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Ar savu nevalstisko rīcību Fliks ir pilnībā zaudējis valsts – lielākā akcionāra – un sabiedrības uzticēšanos. Šādam cilvēkam ļaut turpināt vadīt valstij piederošu uzņēmumu nozīmē ļaut graut šī uzņēmuma vērtību un prestižu. Šobrīd valdībai jāvēršas tiesībsargājošās institūcijās, jāizvērtē šī darījuma likumība, kā arī jāmeklē veids, kā to atcelt. Jāvērtē nepieciešamība valsts interesēs Fliku atstādināt no amata,” norāda Āboltiņa.

Āboltiņa uzskata, ka pēdējā laikā Fliks jau vairākkārt rīkojies vienīgi mazākumakcionāra interesēs, ignorējot valsts intereses, piemēram, vienpusēji palielinot uzņēmuma pamatkapitālu, vai paziņojot, ka lielā bezdarba apstākļos meklēs stjuartes Lietuvā un Igaunijā. Tas tikai vēlreiz aktualizē diskusiju par nepieciešamību „AirBaltic Corporation” palielināt valsts kā lielākā akcionāra ietekmi uzņēmuma operatīvajā darbībā, lai tādā veidā nodrošinātu pilnīgu valsts interešu ievērošanu lidsabiedrībā.

 

Papildus informācija:

Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
67087224, 29373547
[email protected] 

Dalies ar ziņu