Skip to main content

Nodokļu atbalsta pasākuma rezultātā budžetā plāno saņemt 18,2 miljonus latu

Noslēdzoties Nodokļu atbalsta pasākumam, ir apkopoti rezultāti, paredzot, ka budžetā tiks saņemti 18,2 miljoni latu, no kuriem valsts budžetā tiks saņemti 15,8 miljoni latu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu veidos, tai skaitā 6,3 miljoni latu no pievienotās vērtības nodokļa (PVN), 4,7 miljoni latu no iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) un 3,8 miljoni latu no valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksām (VSAOI), savukārt 2,4 miljoni latu pašvaldībām no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumiem.

„Nodokļu atbalsta pasākums ir atzinīgi vērtējams, sekmīgi īstenots solis nodokļu administrācijas un nodokļu maksātāju sadarbības uzlabošanā, kā arī atbalsts uzņēmējdarbības vides sakārtošanā. Pozitīvi vērtējams, ka šo pretimnākšanas soli ir novērtējuši un izmantojuši daudzi uzņēmēji un iedzīvotāji,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Nodokļu atbalsta pasākuma iespēju izmantoja 3 285 nodokļu maksātāji attiecībā uz VID administrētajiem nodokļu veidiem (IIN, uzņēmumu ienākuma nodoklis (UIN), PVN, akcīzes nodoklis, muitas nodoklis, VSAOI un dabas resursu nodoklis) un 6 502 nodokļu maksātāji attiecībā uz NĪN parādiem. Jāpiebilst, ka nodokļu atbalsta pasākumā izvēlējās piedalīties 72 no 119 Latvijas pašvaldībām.

Nodokļu atbalsta pasākums tika piemērots 2 984 nodokļu maksātājiem (no tiem 1 649 juridiskām personām un 1 335 fiziskām personām) VID administrētajos nodokļu veidos un 6 402 nodokļu maksātājiem (no tiem 5 905 fiziskām personām un 497 juridiskām personām) attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokli.

Gatavojoties nodokļu atbalsta pasākuma īstenošanai, tika novērtēts, ka pasākums varētu būt attiecināms uz vairāk nekā 120 tūkstošiem nodokļu parādnieku un budžetā radīt papildu ieņēmumus 15 miljonu latu apmērā.

Lai uzņēmējiem atvieglotu ekonomiskās krīzes rezultātā radušos nodokļu parādu slogu un palielinātu valsts budžeta ieņēmumus, Ēnu ekonomikas apkarošanas plāna ietvaros ir īstenots vienreiz veicams Nodokļu atbalsta pasākums nokavējuma naudas un 90% soda naudas dzēšanai tiem nodokļu maksātājiem, kas samaksā nodokļu pamatparādu un 10% ar to saistītās soda naudas. Nodokļu parādniekiem bija iespēja pieteikties šim pasākumam no 2012. gada 1. oktobra līdz 2013. gada 2. janvārim.

Līdz 2013. gada 15. februārim VID administrēto nodokļu veidos atmaksāti parādi 803 612,75 latu vērtībā.

Infografika par nodokļu atbalsta pasākuma rezultātiem

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu