Skip to main content

Norvēģijas bruņoto spēku „Ziemassvētku dāvana” Latvijas armijai – 154 automašīnas

2013. gada 19.decembrī plkst.13:30 Apgādes un pakalpojumu centrā Rīgā, Vagonu ielā svinīgā ceremonijā bruņoto spēku vienībām tiks nodotas Norvēģijas bruņoto spēku dāvinātās automašīnas.

Ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Norvēģijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks V.E. Jāns Ole Grēvstads (Jan Grevstad) un aizsardzības atašejs pulkvede Brita Tūve Berga Brestrupa (Britt Tove Berg Brestrup).

Aizsardzības ministrs A.Pabriks un Norvēģijas vēstnieks J.A.Grēvstads svinīgi pasniegs automašīnu atslēgas Štāba bataljona un Zemessardzes 17.Pretgaisa aizsardzības bataljona karavīriem, un pirmās 34 no dāvinātajām automašīnām dosies uz vienībām. Tuvākajā laikā arī citas bruņoto spēku vienības saņems Norvēģijas dāvinātās automašīnas.

Latvijas armija dāvinājumā no Norvēģijas pirms mēneša saņēma 134 „Scania” P93 piecu un astoņu tonnu kravas mašīnas, astoņas „Scania” NM154 tehnikas evakuācijas mašīnas un 12 „Mercedes-Benz” 300GDN sanitārās mašīnas. Norvēģijas bruņotajos spēkos šīs automašīnas atradās ilgtermiņa uzglabāšanā (rezervē). Tās ražotas 1990.gados un ir darba kārtībā.
Latvijas bruņoto spēku izdevumi, transportējot automašīnas no Norvēģijas uz Latviju, sastāda ap 380 000 LVL.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām pieteikt savu dalību pasākumā līdz 19.decembrim plkst.12:00, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 67335135.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335135
[email protected]

Dalies ar ziņu