Skip to main content

Nosaukti desmit lielākie eksportējošie uzņēmumi Kurzemē

Ekonomikas ministrs Artis Kampars un LR Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa šodien izteica atzinību desmit pērn lielākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem Kurzemē: SIA „Bio Venta” (Ventspils), SIA „Bucher Schoerling Baltic” (Ventspils), SIA „Diana Sveces” (Ventspils), SIA „Jaunpagasts Plus” (Talsu novads), SIA „Kurekss” (Ventspils novads), SIA „Lauma Fabrics” (Liepāja), AS „Liepājas Metalurgs” (Liepāja), SIA „Tolmets” (Liepāja), AS „UPB” (Liepāja) un SIA „Vika Wood” (Talsu novads).

Ar šo pasākumu tiek aizsākts cikls, kad valdības un Saeimas pārstāvji klātienē izsaka atzinību uzņēmumiem reģionos par to nozīmīgo ieguldījumu tautsaimniecībā un sasniegumiem eksporta palielināšanā.

A. Kampars: „Eksports ir nozīmīgs Latvijas tautsaimniecības stūrakmens, kas ekonomikas lejupslīdes apstākļos ļāvis ne vienam vien uzņēmumam ne tikai pārvarēt krīzi, bet pat atsperties jaunai izaugsmei. Man ir patiess gandarījums, ka šie lielie eksportētāji pārstāv atšķirīgas ražošanas nozares un ir no dažādiem Kurzemes novadiem. Turklāt vairākiem no tiem pērn izdevies pat ievērojami kāpināt eksporta apjomus salīdzinājumā ar 2008.gadu. Būtiski uzsvērt, ka pērn Kurzemes reģiona uzņēmumu kopējais eksports sastādīja 449,7 miljonus latu.”

S. Āboltiņa: „Katrs šāds uzņēmuma veiksmes stāsts ir kā maza valsts uzvara lielā kaujā par tās labklājību un izaugsmi, kas vienlaikus spēlējusi būtisku lomu valsts ekonomikas stabilizēšanā un atveseļošanās procesa nodrošināšanā. Ceru, ka valsts vārdā eksportējošo uzņēmumu apsveikšana reģionos kļūs par tradīciju.”

Kurzemē lielākie eksportējošie uzņēmumi tika atlasīti pēc to sasniegtajiem eksporta apjomiem finanšu izteiksmē 2009. gadā, balstoties uz Centrālās Statistikas Pārvaldes datiem.

Kā norāda ekonomikas ministrs, valsts ekonomikas struktūrā eksports ieņem arvien nozīmīgāku vietu. Pērn kopumā preču un pakalpojumu eksports naudas izteiksmē sasniedza 3,57 miljardus latus. Nozīmīgākās eksporta nozares rūpniecībā ir: mašīnbūve un metālapstrāde, kokapstrāde, farmācija un pārtikas ražošana.

Kopš pērnā gada vidus ik ceturksni kopējie eksporta apjomi valstī pieaug. Eksports ir viens no pirmajiem makroekonomiskajiem rādītājiem, kas visātrāk uzrādīja izaugsmi pēc strauja krituma 2008.gadā.

Evita Urpena
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67013193 

Dalies ar ziņu